Kontaktinė informacija

Jei jums kyla klausimų dėl sveikatos būklės ar gydymo galimybių, būtinai pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju. Laukelius, pažymėtus žvaigždute (*), privaloma užpildyti.

Jūsų asmeninės informacijos saugumas svarbus „Gedeon Richter“. Tvarkydami bet kokius jūsų asmeninius duomenis, laikomės duomenų apsaugos teisės aktų.

Savanoriškai pateikdami savo asmeninę informaciją, jūs sutinkate su jūsų asmens duomenų saugojimu, apdorojimu ir naudojimu. „Gedeon Richter“ jūsų duomenis naudos tik tada, jei reikės susiekti dėl pranešimo apie įtariamą šalutinį poveikį, jei bus reikalingas išsamesnis paaiškinimas.

Susisiekimo forma dėl bendros informacijos

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kodėl mano mėnesinės gausios?

Kodėl mano mėnesinės gausios?
4 liepos, 2017 lina.augustauskaite

Jūsų mėnesinės neturi būti gyvenimą keičiantis įvykis. Tebūnie tai stojimas į universitetą, karjeros pasirinkimas, santuoka… bet ne mėnesinės. Tačiau pernelyg dažnai moterims, kurios kenčia nuo gausaus kraujavimo mėnesinių metu, jų mėnesinių pokyčiai diktuoja ir sprendimus kasdieniame gyvenime: kokius drabužius galiu dėvėti? Galiu eiti į tą vakarėlį ar ne? Kaip suplanuoti atostogas, kad jų nesugadintų mėnesinės?

 

Kiek „daug“ jau yra „per daug“?

 

JK Nacionalinė sveikatos tarnyba apibrėžia gausų kraujavimą kaip daugiau nei 60 ml kraujo netekimą kiekvieno mėnesio ciklo metu.

Surinkti kraują ir pamatuoti, kiek iš tiesų jo būna, ne tik nepraktiška (švelniai tariant), bet ir nereikalinga. Svarbiau yra ne sužinoti, kiek tiksliai netenkate kraujo, bet išmatuoti poveikį, kurį jūsų gyvenimui daro kraujavimas.

– Ar jums tenka keisti aprangos spalvą arba stilių mėnesinių metu?

– Ar tamponą / įklotą keičiate kas dvi valandas ar dažniau?

– Ar keliatės naktį specialiai tam, kad pasikeistumėte tamponą ar įklotą?

– Ar ant drabužių arba paklodžių dažnai lieka dėmių?

– Ar jums prireikia naudoti dvi higienines priemones iškart (pvz., tamponą ir įklotą ar du įklotus)?

Gausus kraujavimas mėnesinių metu, dėl kurio turite keisti įpročius, gali emociškai varginti. O kur dar fizinio išsekimo pojūtis, kuris gali signalizuoti apie anemiją, kurią sukėlė per didelis kraujo netekimas…

Kodėl tai vyksta? Kas tai lemia? Dažniausiai gausaus kraujavimo priežastis nėra pavojinga sveikatai, bet į ją vis tiek reikia atkreipti dėmesį, ištirti ir, jei ji trukdo jūsų gyvenimui, gydyti.

 

Gausaus kraujavimo priežastys

 

Miomos

Miomos – ne vėžiniai augliai, augantys gimdos sienelės vidinėje ar išorinėje dalyje. Gimdos miomos gali lemti gausų menstruacinį kraujavimą, skausmą ar spaudimą dubens srityje ir šlapimo nelaikymą (mioma gali spausti vidaus organus, taigi ir šlapimo pūslę). Nuo 20 iki 40 procentų moterų susiduria su miomomis vaisingu gyvenimo laikotarpiu, nors šios ne visada sukelia simptomų.

Endometriozė

Endometriozė yra liga, kurios metu smulkios gimdos gleivinės dalelės randamos ne gimdoje, o, pavyzdžiui: kiaušintakiuose, kiaušidėse, šlapimo pūslėje ar makštyje. Jos sukelia skausmingas mėnesines ir gali sukelti gausų menstruacinį kraujavimą. Endometriozė dažniausiai paliečia vaisingo amžiaus merginas ir moteris, rečiau – moteris po menopauzės.

Adenomiozė

Adenomiozė – tai gimdos gleivinės invazija į gimdos raumenį, sukelianti spazmus, spaudimą ir galinti lemti gausias mėnesines. Ši liga gali apimti visą gimdą ar pasireikši tik vienoje jos vietoje. Nors ji gyvybei pavojaus nekelia, visgi gali būti nemaloni.

Dubens uždegimas

Dubens uždegimas yra infekcija, kylanti gimdoje, kiaušintakiuose arba kiaušidėse. Ši liga gali sukelti skausmą dubens srityje ir kraujavimą ne tik mėnesinių metu, bet ir po lytinių santykių bei tarp mėnesinių.

Policistinių kiaušidžių sindromas

Policistinių kiaušidžių sindromas yra dažnai pasitaikanti liga, kuri pasireiškia nereguliarių ovuliacijų, daugybės nepakankamai išsivysčiusių folikulų kiaušidėse ir vyriško hormono androgeno gamybos deriniu. Mėnesinės, ypač jei jos yra nereguliarios, gali būti gausios. 10–20 proc. moterų turi šį sindromą, nors ne visos patiria jo simptomus.

Hipotirozė

Skydliaukė gamina daug hormonų, svarbių organizmo veiklai, įskaitant tuos hormonus, kurie kontroliuoja jūsų mėnesinių ciklą. Jei jūsų skydliaukė gamina nepakankamai hormonų, ji gali turėti įtakos jūsų mėnesinėms (taip pat dėl to gali trūkti energijos ir augti svoris).

Gimdos kaklelio ar gimdos gleivinės polipai

Šie ne vėžiniai augliai gimdos gleivinėje ar gimdos kaklelyje gali lemti gausesnį kraujavimą nei įprastai.

Kraujo krešėjimo sutrikimai (pvz., Von Willebrando liga)

Jei jūsų kraujo krešėjimo funkcija yra sutrikusi, mėnesinių metu kraujas gali tekėti gausiau ir greičiau.

Gimdos vėžys

Gimdos vėžys gali sukelti gausų kraujavimą mėnesinių metu, tačiau tai gan reta. Labiau tikėtina, kad priežastis – viena iš aukščiau išvardintų

Nekentėkite tyloje

Jei gausios mėnesinės trukdo jūsų įprastam gyvenimui, aptarkite tai su savo šeimos gydytoju ar ginekologu. Gausus kraujavimas mėnesinių metu nėra tai, ką reikia kentėti iki pat menopauzės. Jūs galite pasirinkti veikti dabar ir susigrąžinti savo gyvenimą.

 

Roy Lazarovich

0 Comments

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Send this to a friend