Kontaktinė informacija

Jei jums kyla klausimų dėl sveikatos būklės ar gydymo galimybių, būtinai pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju. Laukelius, pažymėtus žvaigždute (*), privaloma užpildyti.

Jūsų asmeninės informacijos saugumas svarbus „Gedeon Richter“. Tvarkydami bet kokius jūsų asmeninius duomenis, laikomės duomenų apsaugos teisės aktų.

Savanoriškai pateikdami savo asmeninę informaciją, jūs sutinkate su jūsų asmens duomenų saugojimu, apdorojimu ir naudojimu. „Gedeon Richter“ jūsų duomenis naudos tik tada, jei reikės susiekti dėl pranešimo apie įtariamą šalutinį poveikį, jei bus reikalingas išsamesnis paaiškinimas.

Susisiekimo forma dėl bendros informacijos

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Ar jūsų gyvenimą kontroliuoja gimdos miomos?

Ar jūsų gyvenimą kontroliuoja gimdos miomos?
13 balandžio, 2017 lina.augustauskaite
Nuotrauka

Kaip perimti kontrolę į savo rankas?

Kartais gali atrodyti, kad miomos kontroliuoja jūsų gyvenimą.

Jos kontroliuoja, ką jūs rengiatės (kad pridengtumėte išsipūtusį pilvą ar išvengtumėte pratekėjimo esant gausioms mėnesinėms); kontroliuoja, ką veikiate (ar įmanoma linksmintis vakarėlyje, jei jus kamuoja stiprūs skausmai?); jos kontroliuoja, kur einate (jei pakeliui nėra viešo tualeto, jūs keičiate maršrutą).

Miomos – arba jų nepageidautini simptomai – pagydomos, o per pastaruosius 20 metų buvo padaryta žymi pažanga ieškant jų gydymo būdų. Gydymo būdą turėtumėte pasirinkti pagal tai, kuriam jūsų gyvenimo aspektui turi įtakos miomos, ir kokie jūsų ateities planai.

Miomų simptomų gydymo būdai

Jei miomos pirmiausia pasireiškia gausiu kraujavimu menstruacijų metu, yra keli būdai tai išspręsti:

Tabletės su progestinu arba gimdos spiralės

Šie hormoniniai preparatai (įprastai naudojami kaip kontraceptikai) gali būti naudojami ir kraujavimo gausumui kontroliuoti.

Gimdos gleivinės abliacija

Tai minimaliai invazinė procedūra, kurios metu sunaikinama gimdos gleivinė naudojant karštį, elektros srovę ar mikrobangas. Ši procedūra visiškai panaikina menstruacijas arba sumažina kraujavimo gausumą.

Aukščiau paminėti sprendimai veikia tik kraujavimą, bet ne pačias miomos (nors jei mioma auga į gimdos ertmę, ją abliacijos metu galima pašalinti atlikus miomektomijos procedūrą).

Jei jaučiate skausmą ar spaudimą dubens srityje arba kamuoja šlapimo nelaikymas, nes didelė mioma spaudžia šlapimo pūslę, išeitis galėtų būti:

Gonadotropiną išskiriančio hormono analogai (GnRH)

Gonadotropiną išskiriančio hormono analogai (GnRH) sustabdo estrogeno ir progesterono gamybą, todėl laikinai atsiranda klimakteriniam laikotarpiui būdingų požymių. Išnyksta menstruacijos, tad nebekraujuojama, o miomos paprastai sumažėja (kaip ir po tikros menopauzės). Sumažėjusi mioma gali taip smarkiai nebespausti. GnRH analogai paprastai vartojami trumpai (3–6 mėn.)

Miomų sumažinimo ir pašalinimo būdai

Tačiau yra gydymo būdas, kuris gali žymiai sumažinti miomą ir varginantį gausų kraujavimą. Tai yra:

Selektyvusis progesterono receptorių moduliatorius.

Veikdamas hipofizę, slopina gonadotropinių hormonų išskyrimą. Tai sutrikdo ovuliaciją ir vaisto vartojimo metu moterims paprastai nebūna mėnesinių. Mažindamas gimdos miomų tūrį, ulipristalio acetatas sumažina ir jų keliamus simptomus. Taikomas tiek ilgalaikiam gimdos miomų gydymui, tiek ruošiant operacijai.

Jei prieš tai paminėti gydymo būdai simptomų nesumažino, galite apsvarstyti miomų pašalinimą operacijos būdu. Šios procedūros gali būti įvairios – nuo neinvazinių procedūrų iki tradicinės operacijos. Pasikonsultuokite su savo gydytoju ir aptarkite labiausiai jums tinkantį gydymo būdą, atsižvelgiant į šiuos aspektus:

  • Miomų padėtis
  • Simptomų stiprumas
  • Ieškote laikino ar ilgalaikio sprendimo ir
  • Ar norite ateityje susilaukti vaikų

Operacijų tipai

Miomektomija

Kas tai?

Miomektomija – chirurginė miomų šalinimo procedūra. Miomektomija gali būti minimaliai invazinė, jei ji atliekama histeroskopu (jis įvedamas į gimdą pro gimdos kaklelį), kuriuo galima šalinti tas miomas, kurios auga gimdos ertmėje. Kai miomų yra nedaug, o jos mažos, tokią procedūrą galima atlikti ir laparoskopu. Jei miomos didelės arba jų daug, miomektomija daroma atliekant atvirą pilvo operaciją.

Ar procedūros rezultatai išlieka ilgam?

Miomektomija pašalina miomas, bet neapsaugo nuo jų atsiradimo ateityje.

Ar galima pastoti po procedūros?

Dažniausiai po miomektomijos pastoti ir sėkmingai išnešioti kūdikį galima, tačiau kartais randai gali turėti įtakos vaisingumui.

Gimdos arterijų embolizacija

Kas tai?

Į arterijas, kurios tiekia kraują miomoms, suleidžiama tam tikrų medžiagų, kurios blokuoja arterijas, ir taip miomos susitraukia ir sunyksta.

Ar procedūros rezultatai išlieka ilgam?

Embolizacija sumažina daugumos šiomis arterijomis maitinamų miomų dydį ir radikaliai susilpnina simptomus daugumai moterų, tačiau neapsaugo nuo miomų atsiradimo ateityje.

Ar galima pastoti po procedūros?

Po gimdos arterijų embolizacijos pastoti galima, tačiau dėl akivaizdžiai dažnesnių komplikacijų rizikos gydytojai siūlo rinktis kitus gydymo būdus, pavyzdžiui, medikamentinį gydymą ulipristalio acetatu ar miomektomiją.

Histerektomija

Kas tai?

Šios rimtos operacijos metu visiškai pašalinama gimda. Jei pašalinamos ir kiaušidės, prasideda menopauzė. Dauguma moterų gali pasirinkti išsaugoti kiaušides (arba pasirinkti pakaitinę hormonų terapiją), kad atitolintų menopauzę.

Ar procedūros rezultatai išlieka ilgam?

Histerektomija yra vienintelis visam laikui išliekantis būdas pašalinti esamas miomas ir išvengti miomų ateityje.

Ar galima pastoti po procedūros?

Ne – pastoti po histerektomijos neįmanoma. Taip pat galimos psichologinės problemos, susijusios su gimdos netekimu.

Perimkite kontrolę

Jums nebūtina laukti menopauzės, kad grąžintumėte savo gyvenimą atgal į vėžes, iš kurių jį išmušė gimdos miomos. Jūsų gyvenimas yra jūsų, o ne miomų, ir jūs to galite pasiekti.

Daugiau apie gimdos miomas skaitykite: www.fibroidsconnect.com/fibroids-about/

 

Send this to a friend