Kontaktinė informacija

Jei jums kyla klausimų dėl sveikatos būklės ar gydymo galimybių, būtinai pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju. Laukelius, pažymėtus žvaigždute (*), privaloma užpildyti.

Jūsų asmeninės informacijos saugumas svarbus „Gedeon Richter“. Tvarkydami bet kokius jūsų asmeninius duomenis, laikomės duomenų apsaugos teisės aktų.

Savanoriškai pateikdami savo asmeninę informaciją, jūs sutinkate su jūsų asmens duomenų saugojimu, apdorojimu ir naudojimu. „Gedeon Richter“ jūsų duomenis naudos tik tada, jei reikės susiekti dėl pranešimo apie įtariamą šalutinį poveikį, jei bus reikalingas išsamesnis paaiškinimas.

Susisiekimo forma dėl bendros informacijos

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Mano mėnuo su gimdos mioma. Evelinos*, 40 metų amžiaus, dienoraštis

Mano mėnuo su gimdos mioma. Evelinos*, 40 metų amžiaus, dienoraštis
23 rugsėjo, 2015 amarone

1 SAVAITĖ

Už dviejų savaičių bus 40-asis Karolinos* gimtadienis. Jau prieš keletą mėnesių ji suplanavo, kad gimtadienį švęs surengdama vakarėlį ar išvyką. Šiandien gavome kvietimą:
„Jūs esate kviečiami į „glampingo“ savaitgalį“
Tai mano didžiausias košmaras. „Glampingas“ arba „glamūrinis kempingas“ yra stovyklavimas prašmatniose palapinėse, bet tai juk vis tiek stovyklavimas. Žinoma, tai panašu į tikrą stovyklavimą: nepatogią vietą miegui, (dažniausiai nešvarų) tualetą ir dušą, vakarienę sėdint ant kietos it akmuo žemės. Kaip aš nuo to išsisuksiu?
Lyg to būtų negana, tai jaukus susibūrimas, kuriame dalyvauja tik 4 kitos poros. Turbūt reikėtų paaiškinti, kad Ričardas* (mano vaikinas) ir Jonas* (Karolinos vyras) draugauja nuo pradinių klasių. Mes su Karolina dažnai susitinkame, bet nesame tokios artimos, kad jai išpasakočiau savo problemas dėl miomų.

2 SAVAITĖ

Visą savaitę stengiausi įtikinti Ričardą nevažiuoti stovyklauti arba važiuoti vienam. Jis tvirtina, kad ši data gimtadienio šventei buvo paskirta jau seniai ir, jeigu joje nedalyvausime, tai atrodys tikrai nekaip. Ištisą savaitę sukau galvą svarstydama, ar elgiuosi kvailai, bet tada suvokiau, koks šiuo metu yra mano gyvenimas: aš gausiai kraujuoju, esu pavargusi, patiriu skausmus, ir tai dar ne viskas. Karolinos gimtadienis (būtinai) turėjo sutapti su man pačiu nepalankiausiu metu šį mėnesį.
Kartu su Ričardu esame daugybę metų ir žinau, kad jis turi su daug kuo taikstytis. Aš esu nuolat pavargusi, mes atšaukiame planus paskutinę minutę, o vėlai vakare aš išsiunčiu jį parnešti man higienos priemonių ar nuskausminamųjų, kai jų nebeturiu. Nors jis tai daro savo noru, nujaučiu, kad dėl šio savaitgalio jis nenusileis, nes įtariu, jog jam šiek tiek įgriso mano problema, kuri jau pradeda tapti MŪSŲ problema.

3 SAVAITĖ

Išvažiavome į „glampingą“. Nesugebėjau įtikinti Ričardo važiuoti vieno. Iš dalies suprantu, kodėl jis nenorėjo važiuoti vienas (4 poros ir Ričardas), bet, kita vertus, aš nesijaučiu tam pasirengusi. Pažvelgus į mano rankinę pagalvotum, kad išvažiuoju mėnesiui – ji prigrūsta nuskausminamųjų, tamponų, higieninių paketų ir visų kitų dalykų, kurių man reikia kovojant su miomom. Be to, šį savaitgalį beprotiškai karšta. Aš nesijaučiu patogiai mūvėdama šortus ar maudymosi kostiumėlį ir nesu nusiteikusi žaisti tinklinį. Įlindau į apsmukusius beformius drabužius, kai visi kiti nerūpestingai dėvi paplūdimio drabužėlius. Jaučiuosi nepatogiai ir nejaukiai.

4 SAVAITĖ

Mūsų savaitgalis buvo pakenčiamas, bet tik pakenčiamas. Net ir turint lakią vaizduotę stovyklavietė tikrai nebuvo glamūrinė. Manau, Ričardas supranta, kad man tai buvo išbandymas, bet, jo manymu, turėjau labiau pasistengti. Nuo tada kai grįžome, klausinėju savęs, ar dėl vieno savaitgalio vertėjo patirti tiek streso. Dar kartą perskaičiau savo dienoraštį. Savaitgalis, kuris mums ir jubiliejų švenčiantiems draugams turėjo būti linksmas, man (o galiausiai ir Ričardui) tapo streso šaltiniu. Tai nebegali ilgiau tęstis, todėl aš užsiregistravau pas gydytoją, kad jis mane apžiūrėtų ir mes aptartume visas galimybes. Metas spręsti šią problemą ir nustoti gyventi nepilnavertį gyvenimą.

*Visi vardai pakeisti

Send this to a friend