Kontaktinė informacija

Jei jums kyla klausimų dėl sveikatos būklės ar gydymo galimybių, būtinai pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju. Laukelius, pažymėtus žvaigždute (*), privaloma užpildyti.

Jūsų asmeninės informacijos saugumas svarbus „Gedeon Richter“. Tvarkydami bet kokius jūsų asmeninius duomenis, laikomės duomenų apsaugos teisės aktų.

Savanoriškai pateikdami savo asmeninę informaciją, jūs sutinkate su jūsų asmens duomenų saugojimu, apdorojimu ir naudojimu. „Gedeon Richter“ jūsų duomenis naudos tik tada, jei reikės susiekti dėl pranešimo apie įtariamą šalutinį poveikį, jei bus reikalingas išsamesnis paaiškinimas.

Susisiekimo forma dėl bendros informacijos

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Diagnozė – gimdos miomos. Marijos istorija

Diagnozė – gimdos miomos. Marijos istorija
13 balandžio, 2015 amarone

Kankinantis skausmas, nekontroliuojamas kraujavimas ir anemija – visa tai buvo tapę Marijos kasdiena ir gyvenimo dalimi.

47-erių Marijai gimdos miomos buvo diagnozuotos kai jai buvo dvidešimt penkeri metai. Tačiau tik pastaruosius kelerius metus simptomai žymiai sustiprėjo, todėl vis dažnėjo atvejų, kai Marija paplūsdavo krauju tiesiog gatvėje. Taip reguliariai kas mėnesį moteris buvo priversta niekur neiti iš namų ir gyventi tarsi atsiskyrėlė.

„Pastaruosius dvejus metus man tekdavo naudoti po tris įklotus iškart ir keisti juos kas tris valandas, kad kraujas nepratekėtų ir nepatekčiau į nemalonią padėtį.

Kraujavimas ir krešuliai būdavo labai gausūs, o skausmas toks stiprus, kad kartą net nualpau. Kai prasidėdavo mėnesinės, aš tikrąja to žodžio prasme kojos iš namų nekeldavau“.
Marijai, turinčiai keturis vaikus nuo 14 iki 28 metų amžiaus, gimdos miomos buvo diagnozuotos įprastinio patikrinimo metu, kai ji laukėsi savo antrojo vaiko.

„Tada gydytojai pasakė, kad turiu dvi ar tris nedideles miomas. Dar sakė, kad nėra ko nerimauti. Tada visai neturėjau supratimo, kas tos miomos yra – pats pavadinimas skambėjo kaip iš fantazijos pasaulio!“, – pasakoja Marija.

„Miomos iš pradžių man nekėlė jokių rūpesčių ar pojūčių, bet kai sulaukiau 42 metų, mėnesinės pradėjo gausėti, o tada problemos ir prasidėjo…“

Gimdos miomos – gerybiniai (ne vėžiniai) dariniai, susiformuojantys gimdoje. Tai gana paplitęs reiškinys – miomos nustatomos 40 iš 100 moterų. Miomos išsivystyti moteriai gali bet kuriam amžiaus tarpsnyje.

Dažniausiai miomos formuojasi 30–50 amžiaus moterims, tačiau gali atsirasti tiek jaunesnėms, tiek vyresnėms1. Juodaodėms moterims miomų pasitaiko dar dažniau nei baltaodėms, o pačios miomos linkę užaugti didesnės bei jų būna daugiau2.

Daug moterų netgi nežino, kad turi miomų, nes pastarosios nesukelia jokių simptomų. Tačiau kas trečiai miomų turinčiai moteriai simptomai visgi pasireiškia ir gali būti gausių kraujavimų, ilgos bei skausmingos mėnesinės, kraujavimas tarp mėnesinių, spaudimo ir pilnumo jausmas pilvo apačioje, skausmas ir diskomfortas lytinių santykių metu, problemų pastoti ar persileidimų1.

Marija, dirbanti socialine darbuotoja, papasakojo, kaip gimdos miomos pakeitė jos kasdienį gyvenimą.

„Tai pirmiausiai labai pakenkė mano darbui, nes didelę darbo dienos dalį aš praleidžiu namuose lankydama konsultuojamas šeimas. Jei man būdavo mėnesinės ir turėjau suplanuotų apsilankymų šeimose – turėdavau dalį iš jų atšaukti, nes bijojau, kad pradėsiu nesustabdomai kraujuoti kieno nors namuose“.

„Taip pat dėl miomų man nuolat užkietėdavo viduriai, o viena mioma spaudžia šlapimo pūslę, todėl kyla dar ir šlapimo pūslės uždegimų. Dėl nuolatinio gausaus kraujavimo išsivystė anemija“.
2014 metų lapkričio mėnesį atliktas tyrimas parodė, kad Marija turi daug miomų, o trys iš jų buvo vidutinio dydžio. Marija vartojo vaistus, kad sumažintų skausmą ir kraujavimą. Vaistai šiek tiek padėjo, bet Marija vėl žada kreiptis į ginekologą, nes nori sužinoti daugiau apie miomų gydymą ir geriausią gydymo planą jai pačiai.

„Jaučiu, kad jau viską padariau, kas buvo mano jėgoms, dariau, ką galėjau, keičiau mitybą, kas irgi tik šiek tiek palengvino kai kuriuos simptomus.“

„Nenoriu gimdos pašalinimo operacijos ar kitos rimtos operacijos, tačiau tikiuosi, kad atsiras kitų man tinkančių gydymo būdų.“

Kelios Marijos giminaitės taip pat kenčia nuo gimdos miomų, tad Marija įspėja visas moteris, kurios įtaria, kad ir joms gali būtų miomų:

„Kuo greičiau kreipkitės į gydytoją, pasitarkite, išsiaiškinkite tiesą, jei įtariat, kad jums gali būti mioma ir kenčiate nuo panašių simptomų. Daug kas pasikeitė nuo tada, kai buvau jauna – juk 1980 metais buvo nepriimta kalbėti apie mėnesines ir su jomis susijusias moteriškas problemas, mes visos tiesiog tylomis kentėjome, nes manėme, kad taip ir turi būti…

Tačiau dabar tikrai yra pažangių miomų gydymo būdų – tiesiog įsitikinkite, kad jūs žinote visas pasirinkimo galimybes. Raskite patį geriausią sprendimą jums!“

 

Daugiau informacijos apie gimdos miomas, simptomus, diagnostiką ir gydymo būdus anglų kalba rasite gimdosmioma.lt [3], the British Fibroid Trust at www.britishfibroidtrust.org.uk or NHS Choices at www.nhs.uk


[1]NHS Choices 1, Fibroids, at: http://www.nhs.uk/conditions/Fibroids/Pages/Introduction.aspx (accessed February 2015)

[2]BFT British Fibroid Trust, What is Fibroid?, http://www.britishfibroidtrust.org.uk/whatis.php (accessed February 2015)

[3]gimdosmioma.lt was fully developed and funded by Gedeon Richter (accessed February 2015)

 

Send this to a friend