Kontaktinė informacija

Jei jums kyla klausimų dėl sveikatos būklės ar gydymo galimybių, būtinai pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju. Laukelius, pažymėtus žvaigždute (*), privaloma užpildyti.

Jūsų asmeninės informacijos saugumas svarbus „Gedeon Richter“. Tvarkydami bet kokius jūsų asmeninius duomenis, laikomės duomenų apsaugos teisės aktų.

Savanoriškai pateikdami savo asmeninę informaciją, jūs sutinkate su jūsų asmens duomenų saugojimu, apdorojimu ir naudojimu. „Gedeon Richter“ jūsų duomenis naudos tik tada, jei reikės susiekti dėl pranešimo apie įtariamą šalutinį poveikį, jei bus reikalingas išsamesnis paaiškinimas.

Susisiekimo forma dėl bendros informacijos

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Ką papasakoti savo dukrai apie mėnesines (ir nepamiršti svarbių dalykų)

Ką papasakoti savo dukrai apie mėnesines (ir nepamiršti svarbių dalykų)
2 rugpjūčio, 2017 lina.augustauskaite

Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame be galo daug laiko praleidžiama prie ekranų, pilna vietų, kuriose mergaitė gali sužinoti apie mėnesines, ne tik iš savo mamos. Internetas lūžta nuo informacijos. Apie tai mokoma per pamokas, o draugės dažniausiai jau būna apie tai girdėjusios ar skaičiusios ir nekantrauja pasidalinti.

Ir, pripažinkime, pirmasis pokalbis apie mėnesines gali būti nejaukus mamoms. Gali būti lengviau mergaitei pačiai viską susižinoti, o jums užpildyti spragas, jei ji paklaustų.

 

Būkite dukters žinių šaltinis

 

Į ką norėtumėte, kad jūsų dukra kreiptųsi, jei jai prireiktų patarimo gyvenime? Pasitarti dėl sveikatos, karjeros, meilės, lytinių santykių, aplinkinių spaudimo… ir t. t.

Dauguma iš mūsų norėtume, kad MUS (mamas) dukros matytų kaip patikimos informacijos ir taiklių patarimų šaltinį. Visgi toks požiūris neatsiranda per dieną, o jūsų dukrai augant (dėmesio – ankstyva paauglystė!) ir žengiant į suaugusiųjų pasaulį, tampa vis sunkiau tokį požiūrį suformuoti.

Reikia pradėti kuo anksčiau – kai ji dar jus laiko autoritetu, prieš prasidedant paaugliškam požiūriui. Būtent tada yra tinkamas laikas.

 

Ką papasakoti dukrai apie mėnesines?

 

Pradėkite nuo biologinių faktų ir moters kūno stebuklo:

„Kai tu būsi maždaug 12 m. amžiaus – nors tai gali nutikti ir anksčiau, ir vėliau – tavo kūnas pradės ruoštis tapti moterimi – ir mama. Tavo kūne, pilvo apačioje, yra organas, vadinamas gimda – štai kur mamoje auga kūdikis. Tu ten užaugai! Tai buvo labai šilti ir svetingi namai, suteikę visą tau reikalingą maitinimą. Kiekvieną mėnesį kraujagyslių sluoksnis gimdoje storėja, kad, jei kūdikis pradėtų augti gimdoje, kraujagyslės jam tiektų maistą ir deguonį, tiesiai iš tavo kūno“

„Bet jei kūdikio nėra, gimdai nebereikia tiek kraujo ir ji juo atsikrato per makštį. Prireikia kelių dienų, kad kraujas baigtų tekėti, tad reikia naudoti paketus, kad nesuteptum apatinių.“

Jei jūsų dukrai dar liko keletas metų iki pirmųjų mėnesinių, tiek informacijos užteks. Svarbiausia, atsakyti į klausimus taip, kad ji suprastų. Jei mėnesinės jau netolimoje ateityje, dukrai, pvz., 10 ar 11, raskite progą jai papasakoti apie kraujo kiekį ir galimus skausmus.

„Paprastai pirmomis dienomis mėnesinės būna gausesnės (paketas per 2–4 val. pilnai peršlampa), o kitas dienas kraujo vis mažėja. Tai, kiek būtent bus kraujo ir kiek dienų mėnesinės tęsis, visoms mergaitės skiriasi. Pati pažinsi savo kūną ir jo elgseną.“

Svarbu išaiškinti, kiek kraujo yra „per daug“, nes neįprastai gausios mėnesinės gali rodyti problemą, reikalaujančią ginekologo konsultacijos.

Galite pratęsti pokalbį: „Nebūtinai skaudės. Gali būti spazmų, nes gimdos raumenys susispaudžia, kad išstumtų kraują. Gali justi skausmą arba spaudimą pilve, nugaroje ar šlaunyse. Ir vėlgi – kiekviena moteris yra skirtinga, pati sužinosi, kaip elgiasi tavo kūnas. Tai puiki proga susipažinti su juo ir jo ritmais.“

 

Svarbu pažinti savo kūną

 

Kai jūsų dukra auga, būtina pabrėžti savo kūno ir jo elgsenos pažinimo svarbą moters sveikatai.

Jei ji būdama bet kokio amžiaus kraujuoja itin gausiai, jai reikia gydytojo konsultacijos. Tai gali nieko nereikšti – arba tai gali būti kažkas, ką reikia ar galima gydyti – pavyzdžiui, gimdos miomos ar endometriozė. Mūsų Simptomų testas yra puikus būdas gauti daugiau informacijos prieš vizitą pas gydytoją.

Pati kūno pažinimo, kai tai liečia mėnesines, koncepcija dažnai praleidžiama pro akis, bet tai labai svarbu jūsų dukters sveikatai. Be to, svarbu ją paskatinti reguliariai lankytis pas savo ginekologą – net jei jokių sveikatos problemų ir nėra.

 

Jūs – mama

 

Auginti dukrą dažnai baugu ir… nuostabu. Mes jums linkime kuo didžiausios sėkmės: progų, kuriomis pasinaudosite su savo dukterimi, galimybių jomis pasinaudoti ir išminties dalintis tuo, kas jūsų dukrą nukreips teisingu keliu.

0 Comments

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Send this to a friend