Kontaktinė informacija

Jei jums kyla klausimų dėl sveikatos būklės ar gydymo galimybių, būtinai pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju. Laukelius, pažymėtus žvaigždute (*), privaloma užpildyti.

Jūsų asmeninės informacijos saugumas svarbus „Gedeon Richter“. Tvarkydami bet kokius jūsų asmeninius duomenis, laikomės duomenų apsaugos teisės aktų.

Savanoriškai pateikdami savo asmeninę informaciją, jūs sutinkate su jūsų asmens duomenų saugojimu, apdorojimu ir naudojimu. „Gedeon Richter“ jūsų duomenis naudos tik tada, jei reikės susiekti dėl pranešimo apie įtariamą šalutinį poveikį, jei bus reikalingas išsamesnis paaiškinimas.

Susisiekimo forma dėl bendros informacijos

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Dvi įkvepiančios moterys, kurias skausmas pastūmėjo į priekį

Dvi įkvepiančios moterys, kurias skausmas pastūmėjo į priekį
13 balandžio, 2017 lina.augustauskaite

Skausmas.
Jei jis tokio stiprumo, kaip eilinis galvos skausmas, dauguma iš mūsų galime jį išspręsti. Tiesiog išgeri tabletę nuo skausmo, šiek tiek pailsi, ir kaip nebūta.

Bet jei pablogėtų? Kas būtų, jei skaudėtų kasdien ir netgi kiekvieną minutę, o nuskausminamieji nepadėtų?

Tokiu atveju nepavyksta išlaukti, kol skausmas baigsis. Turime dvi galimybes: leisti skausmui mus paskandinti ARBA leisti jam mus stumtelti į priekį.
Štai dviejų moterų, kentėjusių sekinantį lėtinį skausmą, istorijos. Vietoj to, kad pasiduotų, jos panaudojo skausmą kūrybai ir pašaukimui. Jos mus įkvėpė, tad tikimės, kad įkvėps ir jus!

Nugalėti skausmą menu

Frida Kahlo buvo XX a. pradžios Meksikos menininkė. Tapti menininke ji neplanavo – būdama jauna, studijavo mediciną, bet pateko į rimtą autobuso avariją, kurios metu jai keliose vietose buvo sulaužytas stuburas. Dauguma sužalojimų sugijo, tačiau Fridą liko kankinti lėtinis skausmas, rimtos nevaisingumo problemos ir kitos komplikacijos, kurios atsiskleidė vėliau gyvenime.

Kai po avarijos jai teko net tris mėnesius praleisti įtvare, Frida pradėjo tapyti. Ir niekada nesiliovė. Jos paveikslai jai tapo būdu išreikšti savo sunkumus ir pasidalinti jais su pasauliu. Dauguma paveikslų – autoportretai, išreiškiantys jos patirtį po iškęstų operacijų, nugaros įtvarų, daugybės persileidimų, amputacijos ir depresijos.
Frida yra paaiškinusi: „Niekada nepiešiau svajonių. Piešiau savo realybę.“ O Fridos realybė buvo labai sudėtinga. Visgi Frida nuo jos nei bėgo, nei jai pasidavė.
Ji ją tapė.

Nugalėti skausmą daina

Sinead O‘Connor – airių muzikantė, gimusi 1960-aisias ir iki šiol aktyviai kurianti muziką. Nuo ankstyvos vaikystės Sinead kentėjo skausmą dėl patiriamo emocinio ir fizinio smurto. Atvirame laiške laikraščiui „The Irish Times“ 1993 m. (8 metai po jos mamos žūties autoavarijoje) Sinead rašė: „Jei tik galėčiau nugalėti tėvų balsus galvoje / sukaupti šiek tiek savigarbos / tada galėčiau IŠ TIESŲ dainuoti…“

Sunku pasakyti, ką Sinead turėjo omeny sakydama „IŠ TIESŲ dainuoti“, nes Sinead ir taip kūrė prasmingą ir stiprią muziką, kurios didžioji dalis buvo įkvėpta skausmingos patirties. Jos daina „Fire on Babylon“ yra apie smurto pasekmes. Pastaraisiais metais ji kalba vaikų, patyrusių smurtą, vardu, ir taip savo skausmingus prisiminimus panaudoja pozityviai keisdama kitų žmonių gyvenimus.

Suaugusiai Sinead gyvenimas negailėjo fizinio ir emocinio skausmo. Ji kenčia nuo bipolinio sutrikimo, o 2003 m. oficialiai pasitraukė iš viešos muzikos scenos dėl fibromialgijos – ligos, kuri sukelia lėtinius skausmus ir nuovargį.

Visgi šis žingsnis nereiškė, kad ji pasidavė skausmui. Iš tiesų tai dar kartą įrodė, kad ji auga dėl jo.

Interviu „HotPress“, airiškam muzikos žurnalui, Sinead sakė: „Fibromialgija nėra išgydoma. Bet suvaldoma… Akivaizdu, kad stresas ją tik pablogina… Turi iš naujo įvertinti, ką darai, ir galbūt rasti kitą, mažiau streso keliantį darbą, arba tiesiog dirbti kitaip! Maždaug taip ir bandau daryti, turint omeny, kad myliu dainavimą ir tai, kad jis taip ramina. Taigi noriu ir toliau tai daryti, bet laikytis toliau nuo tų sričių, kurios man kelia pernelyg didelį stresą.“

Sinead savo patirtą skausmą panaudojo tam, kad giliau pažvelgtų į tai, ką ji daro, kad rastų, kas išties jai svarbu, ir galėtų į tai nukreipti visą savo dėmesį. Nuo tada, kai ji vėl pradėjo kurti, ji parašė dainų dvasine ir religine tematika, dažnai koncertuoja remdama ne pelno organizacijas.

Sinead skausmą, kurį patyrė vaikystėje ir tebepatiria dabar, panaudoja savo ir kitų gyvenimo prasmei atrasti.

Pasirinkimas

Skausmas – galinga jėga, natūraliai gniuždanti savo aukas.
Tačiau mes turime pasirinkimą.

Galime pasirinkti grimzti skausme arba pasinaudoti juo ir pabandyti iškelti save aukščiau – siekti naujų dalykų ne tik sau, bet ir savo bendruomenei.
Nepasiduokite. Mes galime nuspręsti panaudoti skausmą kaip katalizatorių – jėgą, kuri mus pakylės iki tokių aukštumų, kurių kitaip nebūtume pasiekę.

Send this to a friend