Kontaktinė informacija

Jei jums kyla klausimų dėl sveikatos būklės ar gydymo galimybių, būtinai pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju. Laukelius, pažymėtus žvaigždute (*), privaloma užpildyti.

Jūsų asmeninės informacijos saugumas svarbus „Gedeon Richter“. Tvarkydami bet kokius jūsų asmeninius duomenis, laikomės duomenų apsaugos teisės aktų.

Savanoriškai pateikdami savo asmeninę informaciją, jūs sutinkate su jūsų asmens duomenų saugojimu, apdorojimu ir naudojimu. „Gedeon Richter“ jūsų duomenis naudos tik tada, jei reikės susiekti dėl pranešimo apie įtariamą šalutinį poveikį, jei bus reikalingas išsamesnis paaiškinimas.

Susisiekimo forma dėl bendros informacijos

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Būkite atkakli ir imkitės veiksmų. Becky istorija

Būkite atkakli ir imkitės veiksmų. Becky istorija
13 rugpjūčio, 2014 amarone

 

Becky_Bevers

Kelis mėnesius besitęsiantis nevaldomas kasdienis kraujavimas gimdos miomų turinčios Becky Bevers gyvenimą pavertė košmaru.

46-erių mokymo konsultantė beveik metus kraujavo dėl miomų – tai buvo vienas sudėtingiausių jos gydytojo matytų atvejų. Dėl miomų Becky skubiai prireikė atlikti net histerektomiją (gimdos ir jos priedų pašalinimą).

Ištekėjusi, turinti dukrą ir gyvenanti Mineheade, Somersete, B. Bevers pasakoja: „Kone visą laiką kraujavau. Jaučiausi lyg nuolat atsuktas čiaupas. Vieną naktį nubudau ir pamačiau, kad visa lova kruvina, nors tąsyk naudojau du higieninius įklotus.

Paskutinis kantrybės lašas buvo tuomet, kai vykau į Hertfordšyrą susitikti su labai svarbiu klientu. Važiavau apie 45 minutes, žvilgtelėjau žemyn ir pamačiau, kad sėdžiu kraujo baloje – kraujas tiesiog tekėjo iš manęs… Per visą automobilio sėdynę ir mano suknelę…“
Becky problemos prasidėjo maždaug prieš šešerius metus, kai sutriko jos mėnesinės. Moteris manė, kad taip nutiko dėl vaistų nuo vėžio.
„2003-iaisiais man buvo diagnozuotas krūties vėžys ir atlikta mastektomija. Apie penkerius metus vartojau tamoksifeną. Kai pagaliau galėjau nutraukti šį vaistą, tuo metu mano mėnesinės buvo nereguliarios ir labai gausios. Vėliau tiesiog nuolat kraujavau. Nežinau, ar man išsivystė anemija, bet nebūčiau nustebusi, jei taip būtų nutikę. Jaučiausi visiškai išsekusi: neturėjau energijos, buvau labai silpna ir jaučiausi siaubingai“, – prisimena B. Bevers.
Gimdos miomos – tai gerybiniai (nevėžiniai) gimdoje augantys navikai. Paprastai jie atsiranda 4 iš 10 moterų tam tikru gyvenimo laikotarpiu. Dažniausiai miomų aptinkama 30 – 50 metų amžiaus moterims, bet gali atsirasti jaunesnėms ar vyresnėms.1
Daugelis dailiosios lyties atstovių nė nežino, kad turi miomų, nes joms nepasireiškia jokie simptomai. Visgi maždaug viena iš trijų miomų turinčių moterų nurodo dažniausiai pasitaikančius požymius: gausios, ilgos ir skausmingos mėnesinės, kraujavimas tarp mėnesinių, pilnumo jausmas apatinėje pilvo dalyje, skausmas ar diskomfortas lytinių santykių metu, pastojimo problemos ir persileidimai.1
Nors 2008 metais Becky lankėsi pas gydytoją ir buvo ištirta ultragarsu – nieko nebuvo rasta. Kraujavimas tęsėsi. O vieną dieną jai teko skubiai vykti į ligoninę, kur pagaliau nustatė diagnozę.
Becky prisimena: „Po įvykio automobilyje, kai sėdėjau kraujo klane, aš, apimta panikos, paskambinau vyrui. Jis liepė nedelsiant vykti į greitosios pagalbos skyrių. Pamenu, kaip visa kruvina įėjau į ligoninę, kraujas tekėjo man per kojas. Aš buvau labai sutrikusi, o kita aš nieko nepaisiau, nes buvau be galo išsigandusi.“
Gavusi vaistų, kurie sustabdė intensyvų kraujavimą, Becky buvo nusiųsta tyrimui. Procedūra tą kart buvo atliekama taikant bendrąją nejautrą. Tyrimo metu nustatyta, kad gimda buvo labai padidėjusi nuo daugybės miomų, o vienos iš jų dydis buvo kaip 12 savaitės vaisiaus ar greipfruto dydžio.
Dėl sunkios sveikatos būklės Becky gydytojas patarė atlikti histerektomiją.
„Nors turiu dukrą ir daugiau nenorėjau susilaukti vaikų, man tai buvo didelis šokas. Paklausiau, ar yra kitų gydymo būdų, bet medikai pasakė, kad tai – geriausias sprendimas. Jau ir mastektomija paveikia tavo moteriškumą ir savijautą. O kai pasako, kad reikia pašalinti dar vieną dalyką, dėl kurio jautiesi moterimi, su tuo išties sunku susitaikyti.
Operacija buvo baisi ir viskas buvo blogiau nei tada, kai sirgau krūties vėžiu. Prabėgus savaitei po operacijos, man labai skaudėjo. Po savaitės prasidėjo infekcija, grįžau į ligoninę. Turėjau vartoti antibiotikus, kad neišsivystytų septicemija“, – pasakoja B. Bevers.
Toms moterims, kurios turi miomų, Becky pataria kuo skubiau kreiptis į gydytoją.
„Neabejokite ir iš karto kreipkitės į daktarą. Jei jis nieko neras, pasidomėkite, kaip jūsų sveikatos būklę vertina kitas medikas. Negaliu patikėti, kad per pirmąjį mano tyrimą niekas nieko nepastebėjo, nes po kelių mėnesių mano gimdoje buvo pilna miomų.“
Taip pat B. Bevers miomų turinčias moteris skatina nepatingėti sužinoti apie visas įmanomas gydymo galimybes, mat jos gali padėti išvengti rimtos operacijos.
„Pamenu, kai man atliko operaciją, su manimi palatoje gulėjo 25 metų mergina, kuriai pasakė, kad dėl miomų reikia daryti histerektomiją. Labai sielojausi dėl šios merginos, nes ji be galo norėjo susilaukti vaikų.
Dabar yra daug gydymo būdų, kurie padeda suvaldyti miomų simptomus. Todėl Jūs galite išvengti tai, ką patyriau aš. Sužinokite visas gydymo galimybes ir aptarkite jas su savo gydytoju“, – patirtimi dalijasi Becky.

Daugiau informacijos apie miomas, jų atsiradimo priežastis, simptomus ir gydymo galimybes visada galite rasti apsilankę internetiniame informacijos pacientėms centre gimdosmioma.lt , the British Fibroid Trust at www.britishfibroidtrust.org.uk or NHS Choices at www.nhs.uk


[1] NHS Choices 1, Fibroids, at: http://www.nhs.uk/conditions/Fibroids/Pages/Introduction.aspx (Accessed January 2014)

[2] gimdosmioma.lt was fully developed and funded by Gedeon Richter

UK/GYN/0214/0030

Send this to a friend