Kontaktinė informacija

Jei jums kyla klausimų dėl sveikatos būklės ar gydymo galimybių, būtinai pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju. Laukelius, pažymėtus žvaigždute (*), privaloma užpildyti.

Jūsų asmeninės informacijos saugumas svarbus „Gedeon Richter“. Tvarkydami bet kokius jūsų asmeninius duomenis, laikomės duomenų apsaugos teisės aktų.

Savanoriškai pateikdami savo asmeninę informaciją, jūs sutinkate su jūsų asmens duomenų saugojimu, apdorojimu ir naudojimu. „Gedeon Richter“ jūsų duomenis naudos tik tada, jei reikės susiekti dėl pranešimo apie įtariamą šalutinį poveikį, jei bus reikalingas išsamesnis paaiškinimas.

Susisiekimo forma dėl bendros informacijos

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Bridget istorija: miomos vos manęs nepražudė

Bridget istorija: miomos vos manęs nepražudė
7 balandžio, 2015 amarone

Bridget Taylor turėjo šešių mėnesių vaisiaus dydžio miomą, o gydytojas sakė, kad Bridget tiesiog labai išvargusi.
[Fotografija: Kotey Photography: www.koteyphotography.com]

Beveik trejus metus 40-metė Bridget Taylor kentėjo nuo gausių mėnesinių, nuovargio, pilvo pūtimo, plaukų slinkimo ir, apskritai, blogai jautėsi.

Susirūpinusi, ji keliskart konsultavosi su keletu gydytojų, bet Bridget vis buvo sakoma, jog ji tiesiog pervargusi. Tik kai kraujo tyrimas parodė, kad geležies lygis labai žemas, Bridget suprato, jog kažkas yra iš tiesų negerai.

Kai ji pateko į skubios pagalbos skyrių ir buvo apžiūrėta ginekologo, jai diagnozavo dvi miomas, kurių viena buvo šešių mėnesių vaisiaus, o kita – žirnio dydžio.

Bridget buvo atlikta operacija, o jos metu nustatyta, kad yra dar dvylika miomų. Vietoje įprastų 30 minučių, operacija truko penkias valandas, kol visos miomos buvo pašalintos, ir tai Bridget vos nekainavo gyvybės1.

Bridget buvo 28 metų, kai problemos prasidėjo. Ji pasakoja:
„Jaučiausi nuolat pavargusi, nors maitinausi gerai, nerūkiau ir negėriau, plaukai labai išretėjo, oda atrodė liguistai. Mėnesinės tapo vis gausesnės ir gausesnės, pasirodydavo krešulių, man pūsdavo pilvą“.

„Kelerius metus vis eidavau pas gydytoją, sakydavau, kad jaučiuosi prastai, o ji vis kartodavo, kad tai tiesiog nuovargis. Galiausiai ji paskyrė kraujo tyrimą. Man regis taip padarė tik tam, kad mane užčiauptų, o ne dėl kitos priežasties.“

Bridget papasakojo, kaip po atsitiktinio pokalbio su chirurgijos priimamojo registratore staiga suskambo pavojaus varpai.

„Kalbėjau telefonu su registratore ir ji pasakė, kad visi tyrimo rezultatai yra geri. Jau buvau beišjungianti telefoną, kai išgirdau „Galbūt geležies lygis kraujyje yra žemokas“. Man visuomet geležies lygis būdavo aukštas, tarp 12 ir 14, o dabar parodė 9, kas mano atveju buvo labai mažai.“

Bridget, nepriklausoma renginių organizatorė, priduria: „Netrukus po to ruošiausi atostogauti ir pastebėjau, koks išsipūtęs pilvas. Supratau, kad kažkas negerai ir nuėjau į Kensingtono ir Čelsio ligoninę. Jie bandė paimti tepinėlį ištyrimui, tačiau kažkoks blokas trukdė tai atlikti. Ligoninės gydytojas pasakė, kad reikia ištirti nuodugniau“.

„Laimė, tuo metu turėjau individualų sveikatos draudimą ir man paskyrė konsultaciją jau kitą dieną. Kai atliko tyrimą ultragarsu, iškart nustatė šešių mėnesių vaisiaus dydžio miomą“.

Gimdos miomos – gerybiniai (ne vėžiniai) dariniai gimdoje, dažnai nustatomi moterims – pasitaiko keturiasdešimčiai iš šimto įvairaus amžiaus moterų.

Dažniausiai išsivysto 30–50 metų amžiaus moterims, bet gali pasitaikyti tiek jaunesnėms, tiek vyresnėms. [1]

Miomų du–tris kartus dažniau pasitaiko tamsiaodėms moterims, miomos būna didesnės ir jų būna daugiau.[2]

Daug moterų net nežino turinčios miomų, nes nepasireiškia jokių simptomų. Visgi kas trečiai moteriai, turinčiai miomų, simptomai pasireiškia ir gali būti: gausios ir ilgos mėnesinės, kraujavimas tarp mėnesinių, pilnumo jausmas pilvo apačioje, skausmas ir diskomfortas sekso metu, negalėjimas pastoti ar persileidimai.

Bridget situacija buvo sunki, todėl jai netiko laparoskopinė operacija ir buvo atlikta rimta operacija, kuri galėjo baigtis ir gimdos pašalinimu.

„Buvau šoke, man tada buvo tik 31-eri. Buvau ką tik užmezgusi naujus santykius ir bijojau, kad negalėsiu turėti vaikų. Kadangi tokių operacijų, kaip atliko man, miomektomijų, metu kraujavimo rizika juodaodėms yra kur kas didesnė, galėjo tekti pašalinti ir visą gimdą. Teko pasirašyti sutikimą, kad, esant komplikacijoms, neprieštarauju, jog tai ir būtų padaryta“.

„Man pasakė, kad tris mėnesius negalėsiu eiti į darbą kol atsigausiu po operacijos, o porą pirmų savaičių turėsiu gulėti. Tuo metu nedirbau individualiai, mano darbdaviai buvo nuostabūs. Jei tada būčiau nepriklausoma ir laisvai samdoma darbuotoja, nežinau, ką būčiau dariusi“.

Bridget buvo pasakyta, kad operacija užtruks apie 30 minučių. Tačiau miomos buvo tokios ir jų tiek daug, kad operacinėje ji išbuvo net 5 valandas.

„Kitą rytą po operacijos į palatą atėjo chirurgas, apkabino mane ir pasakė: „Panele Taylor, ar tikite į Dievą? 9 iš 10 tokių atvejų baigiasi mirtimi“.

„Jis pasakojo, kad kai operacijos metu pašalino didžiausią miomą, už jos rado dar 13. Prasidėjo gausus kraujavimas ir jie jau ruošėsi pašalinti gimdą, tačiau kraujavimas staiga sustojo ir gydytojai galėjo pašalinti kitas miomas“.

„Gydytojas sakė, kad dar nei vienai moteriai su tiek miomų nebuvo pavykę išsaugoti gimdą ar apsieiti be kraujo perpylimo“.

Atgauti jėgas po operacijos reikėjo daug laiko, tačiau dabar Bridget neturi jokių bėdų dėl miomų ir dalinasi savo patirtimi ir išgyvenimais su kitomis moterimis.

„Per 18 mėnesių, kai man buvo diagnozuota mioma, penkioms draugėms taip pat rado miomų po to, kai jos, pamatę kas nutiko man, pačios nuėjo pasitikrinti“.

„Mano patarimas moterims, kurios galbūt turi panašių problemų – prašykite kraujo tyrimo ir ištyrimo ultragarsu, nes tai vienintelis kelias išsiaiškinti, turite jūs miomų ar ne“.

„Beveik tris metus lankiausi pas šeimos gydytoją, tačiau negalavimų priežastis vis nebuvo nustatyta. Jei miomos būtų diagnozuotos anksčiau, galbūt aš būčiau turėjusi ir kitų gydymo galimybių, bet kai jau užaugo tokios didelės, pasirinkimo neliko“.

„Man labai pasisekė, galėjo baigtis kur kas liūdniau. Tačiau kitoms gali taip ir nepasisekti“.

 

For further information about fibroids, including the causes, symptoms and treatment options, visit the patient website gimdosmioma.lt [3], the British Fibroid Trust at www.britishfibroidtrust.org.uk or NHS Choices at www.nhs.uk


[1] NHS Choices 1, Fibroids, at: http://www.nhs.uk/conditions/Fibroids/Pages/Introduction.aspx (accessed February 2015)

[2] BFT British Fibroid Trust, What is Fibroid?, http://www.britishfibroidtrust.org.uk/whatis.php (accessed February 2015)

[3] gimdosmioma.lt was fully developed and funded by Gedeon Richter

UK/GYN/1113/0057(3)d

Send this to a friend