Kontaktinė informacija

Jei jums kyla klausimų dėl sveikatos būklės ar gydymo galimybių, būtinai pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju. Laukelius, pažymėtus žvaigždute (*), privaloma užpildyti.

Jūsų asmeninės informacijos saugumas svarbus „Gedeon Richter“. Tvarkydami bet kokius jūsų asmeninius duomenis, laikomės duomenų apsaugos teisės aktų.

Savanoriškai pateikdami savo asmeninę informaciją, jūs sutinkate su jūsų asmens duomenų saugojimu, apdorojimu ir naudojimu. „Gedeon Richter“ jūsų duomenis naudos tik tada, jei reikės susiekti dėl pranešimo apie įtariamą šalutinį poveikį, jei bus reikalingas išsamesnis paaiškinimas.

Susisiekimo forma dėl bendros informacijos

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Nekentėkite tyloje gimdos miomų simptomų: Audronės istorija

Nekentėkite tyloje gimdos miomų simptomų: Audronės istorija
23 kovo, 2015 amarone

Nuolatinis kraujavimas, anemija, stiprūs skausmai ir pilvo pūtimas jau buvo tapę Audronės gyvenimo norma.

Penkiasdešimtmetė moteris iš Klaipėdos trejus pastaruosius metus kentėjo nuo gimdos miomų, o simptomai vis stiprėjo.

Audronė, turinti 17 metų sūnų, pasakoja: „Mėnesinės būdavo vis gausesnės, bet maniau, kad tai dėl amžiaus. Tąkart važiavau atostogauti, o kraujavimas buvo toks stiprus, kad aš pradėjau galvoti, kad kažkas yra negerai. Grįžau iš atostogų ir kreipiausi į gydytoją. Tyrimai parodė, kad turiu 2 cm dydžio miomą. Gydytojas taip pat rado ir polipą, kuris pasirodė besantis gerybinis“.

„Pilvas išsipučia kaip nėščios moters ir kraujas tiesiog pilasi iš manęs – būna dienų, kai turiu keisti įklotus kas valandą, taip stipriai plūsta kraujas. Šlykščiai skauda, net galiu jausti, kur yra ta mioma – kairėje pusėje“.

„Prarandu labai daug kraujo, išsivystė anemija, todėl turiu gerti geležies preparatus, o tai nėra gerai, nes užkietėja viduriai“.

Gimdos miomos – gerybiniai (ne vėžiniai) dariniai gimdoje, dažnai nustatomi moterims – pasitaiko keturiasdešimčiai iš šimto įvairaus amžiaus moterų.

Dažniausiai išsivysto 30–50 metų amžiaus moterims, bet gali pasitaikyti tiek jaunesnėms, tiek vyresnėms. [1] Miomų du–tris kartus dažniau pasitaiko tamsiaodėms moterims, miomos būna didesnės ir jų būna daugiau.[2]

Daug moterų net nežino turinčios miomų, nes nepasireiškia jokių simptomų. Visgi kas trečiai moteriai, turinčiai miomų, simptomai pasireiškia ir gali būti: gausios ir ilgos mėnesinės, kraujavimas tarp mėnesinių, pilnumo jausmas pilvo apačioje, skausmas ir diskomfortas sekso metu, negalėjimas pastoti ar persileidimai.

Administratore dirbančiai Audronei buvo paskirti vaistai, stabdantys kraujavimą. Iš pradžių pagerėjo, tačiau vėliau kraujavimas tapo dar intensyvesnis, o tyrimai parodė, kad mioma nuo 2 cm padidėjo iki 3,5 cm.

Audronė nerimauja, kad gali prireikti rimtos operacijos, nors to labai nenori.

„Aš žinojau, kad mioma didėja, nes skausmas stiprėjo, o krešulių daugėjo. Gydytojai siūlo šalinti gimdą, tai vienas iš gydymo būdų, bet aš tikrai to nenoriu. Ruošiuosi dar kartą gydytojų klausti, ar yra kitokių gydymo alternatyvų, nes labai bijau rimtos operacijos“.

Audronė, kurios mama taip pat turėjo miomų ir jai buvo pašalinta gimda, pataria kitoms moterims, kenčiančioms gausų mėnesinių kraujavimą, skausmą, pilvo pūtimą, kreiptis į gydytojus.

„Jei jūs kraujuojate gausiai ar jums skauda – neignoruokite to, išsitirkite, nes tai gali būti miomos. Nesileiskite raminama kalbomis, kad tai normalu – kreipkitės į gydytoją ir išsiaiškinkite, kokios problemos ir kaip jas galima išspręsti“.

„Ir neleiskite joms atimti iš savęs gyvenimo – aš visuomet stengiuosi kontroliuoti jas pati ir neleisiu miomos kontroliuoti manęs“.


For further information about fibroids, including the causes, symptoms and treatment options, visit the patient websitegimdosmioma.lt [3], the British Fibroid Trust at www.britishfibroidtrust.org.uk or NHS Choices at www.nhs.uk

[1] NHS Choices 1, Fibroids, at: http://www.nhs.uk/conditions/Fibroids/Pages/Introduction.aspx (accessed February 2015)

[2] BFT British Fibroid Trust, What is Fibroid?, http://www.britishfibroidtrust.org.uk/whatis.php (accessed February 2015)

[3] gimdosmioma.lt was fully developed and funded by Gedeon Richter

 

UK/ESM5/1113/0057(3)c

Send this to a friend