Kontaktinė informacija

Jei jums kyla klausimų dėl sveikatos būklės ar gydymo galimybių, būtinai pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju. Laukelius, pažymėtus žvaigždute (*), privaloma užpildyti.

Jūsų asmeninės informacijos saugumas svarbus „Gedeon Richter“. Tvarkydami bet kokius jūsų asmeninius duomenis, laikomės duomenų apsaugos teisės aktų.

Savanoriškai pateikdami savo asmeninę informaciją, jūs sutinkate su jūsų asmens duomenų saugojimu, apdorojimu ir naudojimu. „Gedeon Richter“ jūsų duomenis naudos tik tada, jei reikės susiekti dėl pranešimo apie įtariamą šalutinį poveikį, jei bus reikalingas išsamesnis paaiškinimas.

Susisiekimo forma dėl bendros informacijos

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Diagnozavimas

KAIP APTINKAMOS IR DIAGNOZUOJAMOS GIMDOS MIOMOS?

 

Kadangi gimdos miomos dažnai būna besimptomės, paprastai jos aptinkamos atsitiktinai, pavyzdžiui, per planinį ginekologinį patikrinimą.

Pats paprasčiausias būdas miomoms nustatyti – tai ginekologinė apčiuopa, kurios metu ginekologas apčiuopia mažojo dubens organus, ieškodamas miomų ar kitų susirgimų požymių.

Jei gydytojas įtaria miomą, diagnozei patvirtinti atliekami šie išsamesni tyrimai:

  • Histeroskopija,
  • Magnetinio rezonanso tyrimas (MRI),
  • Tyrimas ultragarsu.

Diagnostinė histeroskopija

Diagnostinė histeroskopija (gimdos tyrimas histeroskopu) – tai intervencinis tyrimo metodas, kurio metu optiniais instrumentais ir kameromis (histeroskopu) iš vidaus apžiūrima gimdos ertmė. Instrumentai į gimdą įvedami per makštį ir gimdos kaklelį. Histeroskopijos privalumas – prireikus, ji gali praversti kaip chirurginė priemonė, kai tenka pašalinti mažesnes submukozines miomas.

 

 

Magnetinio rezonanso tyrimas (MRI)

Kartais miomas tenka šalinti chirurginiu būdu. Magnetinio rezonanso tyrimas (MRI) atliekamas norint tiksliai nustatyti miomos vietą. Šis tyrimas daromas tik tokiu atveju, jei negalima kita diagnostika.

Ultragarsinis gimdos tyrimas

Procedūra gali būti atliekama arba per pilvą arba per makštį. Norint gauti aiškesnį vaizdą – naudojamas fiziologinis tirpalas.
(Ši procedūra Lietuvoje neatliekama)

Tyrimas ultragarsu

Tyrimas ultragarsu – neskausminga procedūra. Ji atliekama ankstyvoms miomoms nustatyti.
Jei jų randama, vaginalinis tyrimas ultragarsu yra labai veiksmingas metodas moters lytiniams organams ištirti. Tyrimo metu ištiriama šlapimo pūslė, gimda, kiaušidės, pamatomos gimdos miomos, kiaušidžių cistos ir kiti augliai.
Jeigu ginekologas įtaria esant miomų, šiuo tyrimo būdu jis gali aiškiau nustatyti miomų skaičių, buvimo vietą ir dydį. Be to, kartojant tokį tyrimą ultragarsu, galima stebėti ligos eigą ir miomų pokyčius.

Send this to a friend