Kontaktinė informacija

Jei jums kyla klausimų dėl sveikatos būklės ar gydymo galimybių, būtinai pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju. Laukelius, pažymėtus žvaigždute (*), privaloma užpildyti.

Jūsų asmeninės informacijos saugumas svarbus „Gedeon Richter“. Tvarkydami bet kokius jūsų asmeninius duomenis, laikomės duomenų apsaugos teisės aktų.

Savanoriškai pateikdami savo asmeninę informaciją, jūs sutinkate su jūsų asmens duomenų saugojimu, apdorojimu ir naudojimu. „Gedeon Richter“ jūsų duomenis naudos tik tada, jei reikės susiekti dėl pranešimo apie įtariamą šalutinį poveikį, jei bus reikalingas išsamesnis paaiškinimas.

Susisiekimo forma dėl bendros informacijos

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Pažinkite savo kūno ritmus, kad atpažintumėte gimdos miomas

Pažinkite savo kūno ritmus, kad atpažintumėte gimdos miomas
13 balandžio, 2017 lina.augustauskaite

„Rūpinkitės savo kūnu. Tai vienintelė vieta, kurioje jūs turite gyventi.“ (Jim Rohn)

Esate vienintelė savo kūno šeimininkė, tad jūsų reikalas juo rūpintis ir jį pažinti. Kiekvienas kūnas yra skirtingas, ir tai, kas normalu vienam žmogui, gali būti dėmesio reikalaujanti problema kitam.

Viena iš sričių, kurias būtina pažinti – tai jūsų menstruacijų ciklas.

Kaip gausiai kraujuojate?

Kaip ilgai kraujuojate?

Ar jums skauda, o jei taip – kur skauda ir ar stipriai?

Savo menstruacijų eigą pradedame pažinti per kelis mėnesius nuo pirmųjų mėnesinių. Per metus ar dvejus dauguma jaunų moterų jau gali apibūdinti savo įprastas menstruacijas.

O tai yra svarbu.

Kai žinote, kas yra „normalu“ jums, galite suprasti, kai vyksta kažkas neįprasto.

 

Ciklo pokyčiai ir gimdos miomos

Pokyčiai menstruacijų cikle gali reikšti džiugią žinią, ypač jei tikitės ir planuojate pastoti.

Tačiau dažnai šie nukrypimai nuo įprasto menstruacijų ciklo nėra džiugūs.

Pokyčiai būna tokie:

Gausesnis kraujavimas

Ilgiau trunkančios menstruacijos, kartais net ilgiau nei savaitę

Spaudimas ar skausmas pilvo apačioje, menstruacijų metu ar po jų

Tai nemalonūs ir nepageidautini jūsų kūno ritmo pokyčiai. O viena iš dažniausių priežasčių, sukeliančių anksčiau paminėtus pokyčius, yra gimdos miomos.

Gimdos miomos – tai nepiktybiniai gimdos augliai, kurie auga ant gimdos sienelių arba į jų vidų. Jų randama apytikriai 20–50 proc. vaisingo amžiaus moterų (tokių, kurioms dar neprasidėjo meopauzė), nors manoma, kad tikslus skaičius gali būti dar didesnis. Naujausi tyrimai parodė, kad tikimybė, jog 45 m. ir vyresnė moteris turi ar ateityje turės miomų, yra didesnė nei 60 proc.

Kai kurios miomos organizmo ritmo nesutrikdo, todėl lieka nepastebėtos. Kitos apie save praneša agresyviau – kraujavimu, skausmu ir prieš tai minėtais ciklo pokyčiais.

Didelės ir augančios miomos įspūdingai padidina gimdos dydį ir padėtį. Lygiai taip pat kaip nėštumo metu, kai besiplečianti gimda spaudžia aplinkinius organus, taip pat elgiasi ir miomos, sukeldamos:

Dažną šlapinimąsi

Nesugebėjimą iki galo ištuštinti šlapimo pūslę

Vidurių užkietėjimą

Priklausomai nuo miomos dydžio ir padėties, dėl jos netgi galite atrodyti ištinusi ar besilaukianti.

 

Kas lemia gimdos miomų atsiradimą?

Mokslininkai iki šiol nėra nustatę tiesioginių miomų atsiradimo priežasčių, tačiau linkę manyti, kad viena iš priežasčių – tam tikri genai.

Panašu, kad prie miomų augimo prisideda hormonai estrogenas ir progesteronas, nes vaisingoms moterims ir atsiranda miomų, o jos sumažėja po menopauzės.

Kiti rizikos faktoriai (nors tiesiogiai ir nelemiantys miomų atsiradimo) gali būti: nutukimas, policistinių kiaušidžių sindromas, diabetas, aukštas kraujospūdis, paveldimumas, taip pat miomų dažniau atsiranda juodaodėms.

 

Ar gimdos miomos pavojingos?

Miomos labiau kelia ne pavojų, o nepatogumus ir skausmą. Visgi dėl smarkaus kraujavimo gali išsivystyti anemija (mažakraujystė). Reikia periodiškai daryti kraujo tyrimus ir, prireikus, gerti geležies papildus.

Dažniausiai miomos įtakos nėštumui nedaro, tačiau retsykiais jos lemia nevaisingumą ar persileidimą. Jei susiduriate su nevaisingumo ar daugkartinių persileidimų problemomis, turėtumėte pasidomėti, ar neturite gimdos miomų.

 

Pažinimas svarbu!

 

Esate vienintelė savo kūno šeimininkė, tad jį pažįstate geriausiai. Pažinkite savo kūno ritmus. Jei patiriate neįprastus pokyčius – ypač jei jie skausmingi, nepaaiškinami ir trukdo kasdieniam gyvenimui – išsitirkite. Rūpinkitės savimi – jūs nusipelnėte pilnaverčio gyvenimo.

Atlikite gimdos miomų simptomų testą apsilankę www.itsmychoice.net.

Send this to a friend