Kontaktinė informacija

Jei jums kyla klausimų dėl sveikatos būklės ar gydymo galimybių, būtinai pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju. Laukelius, pažymėtus žvaigždute (*), privaloma užpildyti.

Jūsų asmeninės informacijos saugumas svarbus „Gedeon Richter“. Tvarkydami bet kokius jūsų asmeninius duomenis, laikomės duomenų apsaugos teisės aktų.

Savanoriškai pateikdami savo asmeninę informaciją, jūs sutinkate su jūsų asmens duomenų saugojimu, apdorojimu ir naudojimu. „Gedeon Richter“ jūsų duomenis naudos tik tada, jei reikės susiekti dėl pranešimo apie įtariamą šalutinį poveikį, jei bus reikalingas išsamesnis paaiškinimas.

Susisiekimo forma dėl bendros informacijos

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Ar žoliniai preparatai padeda gimdos miomos atveju?

Ar žoliniai preparatai padeda gimdos miomos atveju?
23 spalio, 2015 Janos Penzes

Turbūt esate mačiusi straipsnių žiniasklaidoje bei internete apie žolelių arbatas ir papildus, padedančius suvaldyti gimdos miomos keliamus simptomus. Šie simptomai gali būti skausmas, stiprus kraujavimas, anemija, nuovargis ir daugelis kitų1, 2. Bet ar žolelių arbatos ir papildai tikrai gali turėti įtakos šiems simptomams, kai iki šiol gydant šį sveikatos sutrikimą dažniausiai buvo pasitelkiama chirurgija?

PRADĖKIME NUO PRADŽIŲ – DĖL KO ATSIRANDA MIOMOS?

Gimdos fibroma yra gerybinis lygiųjų raumenų ir jungiamojo audinio navikas. Jūs galite turėti tik vieną arba keletą miomų, kurios gali didėti dėl estrogenų terapijos, o po menopauzės dažnai pasireiškia jų regresija. Nėštumo metu jos irgi gali greitai padidėti. Daugelis miomų yra besimptomės, ir jūs galite jų turėti, nepastebėdama jokių ryškesnių simptomų. Žinomi gydymo būdai yra nukreipti į hormoninį ligos pobūdį arba blogiausiu atveju gali prireikti operacijos. Atsižvelgiant į tai, nieko blogo ieškoti paprastesnių miomų gydymo būdų ir pasitelkti žolinius preparatus. Bet ar jūsų jaučiamiems simptomams jie turi tokį poveikį, kokio tikitės?

OPERUOTI AR NE??

Jau daugelį metų vienas iš pagrindinių sprendimų gimdos miomų atveju buvo invazinis gydymas. Iš tiesų, miomų gydymas nėra „arba juoda, arba balta“ problema. Šiandien dauguma moterų, prieš kreipdamosi į gydytojus, tikisi pagalbos rasti internete ir ieško lengviausio gydymo būdo be vaistų ar operacijos. Nepaprastai svarbu, kad jūs žinotumėte visus faktus ir visas galimybes, siekdamos palengvinti simptomus. Kiekvienos moters atvejis yra skirtingas, ir kaip tik todėl jūs turėtumėte pasitarti su gydytojais ir pasirinkti jums palankiausią variantą.

Deja, beieškodamos informacijos interneto platybėse jūs būsite nukreiptos į reklamines svetaines, kur bus siūloma įsigyti arbatų ir papildų, kurie nebuvo patikrinti, atliekant griežtus bandymus ar tyrimus. Galbūt šie preparatai ir nepadarys jokios žalos, bet gali būti, jog jie taip pat neturės jokios įtakos jūsų miomoms. Sprendžiant iš moterų, kurios pasirinko tokius preparatus, pasakojimų, toks lengvas ir nekenksmingas sprendimas jas džiugino. Gali būti, kad pasijausite taip, lyg žengtumėte mažą žingsnelį teisinga kryptimi. Bet jei jūsų jaučiami simptomai yra tokie stiprūs, kad jie daro įtaką jūsų kasdieniam gyvenimui, greičiausiai jūs panorėsite imtis rimtesnių miomos problemos sprendimų.

KAIP TEISINGAI PASIRINKTI?

O ką gi jūs darote, jeigu alternatyvių gydymo būdų jums nepakanka? Tikriausiai užsiregistruojate pas gydytoją į apžiūrą. Gydant moteris, kurioms diagnozuota mioma, reikalingas ypatingas apdairumas. Net Jungtinėje Karalystėje pacientės diskutuoja, kad pasirinkimo galimybės ne visada yra lengvai prieinamos, kai histerektomija (gimdos šalinimas) daugeliu atveju vis dar yra siūloma kaip pagrindinis sprendimas. Yra daugiau neinvazinių gydymo būdų, kurie gali išsaugoti gimdą ir kuriuos pasirinkus pacientė greičiau pasveiksta. Medicina siūlo įvairių sprendimų, ir tik nuo jūsų priklauso, ar jas atrasite.

KO NEREIKĖTŲ PAMIRŠTI…

Jūs – moteris, galbūt esate (ar norite tapti) mama, tikriausiai patiriate kaip niekada didelį spaudimą darbe, namuose, bandydama išlaikyti pusiausvyrą. Kodėl gydymas turėtų tapti dar viena loterija? Kad ir ką bedarytumėte, neatidėliokite sėkmingo gydymo, bandydama internete siūlomus „natūralaus gydymo“ sprendimus. Apsiginkluokite visais galimais sprendimais ir nebijokite atvirai kalbėti, jei nesuprantate ar nesutinkate su tuo, kas yra siūloma.

1 Gupta S., Jose J, Manyonda I. Clinical Presentation of Fibroids. Best Pract Res Clin Obstet Gynaecol 2008; 22(4): 615-626

2 Spies JB, Coyne K, Guaou GN, Boyle D, Skyrnarz-Murphy K, Gonzalves SM. The UFS-QOL, a new disease-specific symptom and health-related quality of life questionnaire for leiomyomata. Obstet Gynecol 2002;99:290–300

 

Send this to a friend