Kontaktinė informacija

Jei jums kyla klausimų dėl sveikatos būklės ar gydymo galimybių, būtinai pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju. Laukelius, pažymėtus žvaigždute (*), privaloma užpildyti.

Jūsų asmeninės informacijos saugumas svarbus „Gedeon Richter“. Tvarkydami bet kokius jūsų asmeninius duomenis, laikomės duomenų apsaugos teisės aktų.

Savanoriškai pateikdami savo asmeninę informaciją, jūs sutinkate su jūsų asmens duomenų saugojimu, apdorojimu ir naudojimu. „Gedeon Richter“ jūsų duomenis naudos tik tada, jei reikės susiekti dėl pranešimo apie įtariamą šalutinį poveikį, jei bus reikalingas išsamesnis paaiškinimas.

Susisiekimo forma dėl bendros informacijos

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kas yra gimdos miomos?

Kas yra gimdos miomos?

Miomos – tai dažniausiai aptinkami ne vėžiniai, arba, kitaip tariant, gerybiniai augliai. Jos dar vadinamos gimdos miomomis, fibromomis arba lejomiomomis.
Miomos vystosi gimdos sienelėje arba gimdos pakraštyje ir yra sudarytos iš jungiamojo audinio bei lygiųjų raumenų. Paprastai jos būna apvalios formos arba pusapvalės, įvairaus dydžio – nuo karoliuko iki kamuolio dydžio.

Reprodukcinė moters sistema

Reprodukcinė moters sistema susidaro iš makšties, gimdos kaklelio, gimdos, kiaušintakių ir kiaušidžių. Kiaušidėse brandinami kiaušinėliai, kurie subręsta kartą per mėnesį ovuliacijos metu. Jei kiaušinėlis apvaisinamas ir įsitvirtina gimdoje – pradeda vystytis vaisius. Gimdą su kiaušidėmis jungia kiaušintakiai.
Gimdos kaklelis yra gimdos apačioje ir jungiasi su makštimi, o ši, sudaryta iš raumenų, – su išoriniais lytiniais organais.

Hormonai ir moters ciklai

Moterų menstruacijų ciklas vidutiniškai trunka 28 dienas ir apima daugelio hormonų sąveiką. Šiuos hormonus gamina ląstelės arba liaukos, o signalai siunčiami iš vienos kūno dalies į kitą.

Moters ciklas susideda iš dviejų lygiagrečių procesų (ciklų):

 • kiaušidžių, veikiančio kiaušides, ir
 • menstruacijų, kurio metu būna veikiama gimdos gleivinė.

Moters ciklų fazės

Kiaušidžių ciklas ir menstruacijų ciklas turi po 3 fazes:

 • Folikulinė fazė
 • Ovuliacijos fazė
 • Liuteininė fazė

Folikulinė fazė

Kiaušidžių ciklas: folikulas (neapvaisintas kiaušinėlis) kiaušidėje vystosi 14 dienų ir reaguoja į FSH (folikulą stimuliuojantį hormoną), kurį gamina hipofizė. Išsivystęs folikulas išskiria estrogeną.
Menstruacijos ciklas prasideda kartu su moters mėnesinėmis. Išskirtas estrogenas stimuliuoja gimdos gleivinę, kuri po truputį pradeda vešėti.

Ovuliacijos fazė

Kiaušidžių ciklas: padidėjus estrogeno kiekiui, išsiskiria hormonas gonadotropinas (GnRH). Jis stimuliuoja hipofizę, kad ši išskirtų itin didelį kiekį LH hormono (liuteinizuojantis hormonas) ir FSH (folikulą stimuliuojantis hormonas). Dėl išskiriamo LH hormono iš kiaušidžių išleidžiamas subrendęs folikulas (kiaušinėlis), kuris jau būna pasiruošęs apvaisinimui.

Liuteininė fazė

Kiaušidžių ciklas: likęs audinys, kuriame išsivystė kiaušinėlis, susitraukia į geltonkūnį. Šis išskiria didelį kiekį progesterono ir nedidelį kiekį estrogeno.
Menstruacijos ciklas: dėl didelio progesterono kiekio gimdos gleivinė storėja ir būna pasiruošusi priimti apvaisintą kiaušinėlį.
Jei kiaušinėlis neapvaisintas, hormonų GnRH, LH ir FSH išsiskyrimas sumažėja arba visiškai sustoja. Dėl to gimdos gleivinė atsiskiria ir pasišalina. Nuo pirmosios mėnesinių dienos prasideda naujasis ciklas.

Gimdos miomų tipai

Gimdos miomos apibūdinamos pagal jų vietą gimdoje.

 • Gimdos sienelėje besiformuojančios miomos – tai dažniausiai pasitaikantis miomų tipas.
 • Miomos ant kojytės auga gimdos sienelės vidinėje pusėje arba šone ir dažnai būna susijungusios su gimda plonu kraujagyslės „stiebeliu“.
 • Pogleivio miomos aptinkamos gimdos sienelės vidinėje pusėje ir auga į gimdos ertmę.
 • Po pilvaplėve miomos formuojasi gimdos sienelės išorėje.

Pasitaiko ir mišrių miomų, pavyzdžiui, submukozinė arba subserozinė mioma ant kojytės.

Miomų poveikis kasdieniam gyvenimui

Miomos gali sukelti sveikatos problemų, kurios labai apsunkina kasdienį gyvenimą.
Pasikonsultuokite su gydytoju, jei manote, kad jums reikia pagalbos sprendžiant šias problemas:

 • Mėnesinės neįprastos – nereguliarios, skausmingos, jų metu gausiai kraujuojama.
 • Dėl miomų sukeltų reprodukcinio ciklo nukrypimų galimos nėštumo komplikacijos: nesiseka pastoti, padidėja persileidimo arba priešlaikinio gimdymo rizika.
 • Problemos, susijusios su miomų dydžiu arba kiekiu:
  • spaudimo pojūtis arba skausmas pilvo apačioje ir dubens srityje,
  • dažnas šlapinimasis, vidurių užkietėjimas arba skausmai pilvo srityje,
  • skausmingi lytiniai santykiai.

 

Miomų sukeliami sveikatos negalavimai

Send this to a friend