Kontaktinė informacija

Jei jums kyla klausimų dėl sveikatos būklės ar gydymo galimybių, būtinai pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju. Laukelius, pažymėtus žvaigždute (*), privaloma užpildyti.

Jūsų asmeninės informacijos saugumas svarbus „Gedeon Richter“. Tvarkydami bet kokius jūsų asmeninius duomenis, laikomės duomenų apsaugos teisės aktų.

Savanoriškai pateikdami savo asmeninę informaciją, jūs sutinkate su jūsų asmens duomenų saugojimu, apdorojimu ir naudojimu. „Gedeon Richter“ jūsų duomenis naudos tik tada, jei reikės susiekti dėl pranešimo apie įtariamą šalutinį poveikį, jei bus reikalingas išsamesnis paaiškinimas.

Susisiekimo forma dėl bendros informacijos

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kas yra miomos: eksperto prof. Bouchard komentarai

Kas yra miomos: eksperto prof. Bouchard komentarai
13 rugpjūčio, 2014 Janos Penzes

Kas yra miomos: eksperto prof. Bouchard komentarai

Vaizdai ir paaiškinimai: mikroskopinis miomų vaizdas
Ginekologas profesorius Philippe Bouchard kalba apie tai, kas yra gimdos miomos, kaip atpažinti simptomus ir diagnozuoti miomas.

Pirmą kart išgirdus žodį „fibroidai“, galima labai išsigąsti, ypač, jei neturite supratimo, kas tie fibroidai yra iš tiesų. Bet nebijokite, ponios, nes šiame trumpame filme ginekologas ir endokrinologas (hormonų specialistas) profesorius Philippe Bouchard viską paaiškina.

Bouchard fibroidus apibūdina kaip „gimdos gerybinį [ne vėžinį] lygiųjų raumenų ląstelių auglį“. Gimdos fibroidai, dar vadinami miomomis, fibromiomomis ar leiomiomomis, pasitaiko daugiau nei 40 procentų Europos moterų kuriuo nors jų gyvenimo laikotarpiu. Taigi, jūs nesate vieniša ir tai svarbu prisiminti tada, kai atrodo, jog jums vienintelei tenka tai patirti.

Gimdos miomos gali susiformuoti bet kurioje gimdos vietoje ir yra pavadinamos pagal lokalizaciją. Yra trys miomų tipai, skiriami pagal vietą. Intramuralinės – jos pasitaiko dažniausiai – formuojasi gimdos sienelėje, subserozinės randamos gimdos išorėje ir submukozinės vystosi raumeniniame audinyje po gimdos gleivine.

Miomos skiriasi ir dydžiu – kai kurios gali būti žirnio dydžio, kitos užauga kaip melionai. Miomų dydis natūraliai gali keistis, didėti ar mažėti, o kartais visai išnykti.

Kaip žinoti ar yra miomos ar ne? Miomos kartais būna besimptomės, bet jei kartojasi gausios mėnesinės, kraujavimas tarp mėnesinių, skausmingas seksas, pilvo skausmai, vidurių užkietėjimas ar į tualetą tenka eiti dažniau nei paprastai, būtina kuo skubiau apsilankyti pas vidaus ligų gydytoją ar ginekologą.

Kokie simptomai pasireikš, priklauso nuo tumoro dydžio ir vietos. Jei mioma vystosi gimdos išorėje, gali būti spaudžiami tokie organai, kaip šlapimo pūslė, pasireikšti baisūs skausmai, o jei auga gimdos viduje – gausūs kraujavimai. Jei kraujo prarandama daug, mažės raudonųjų kraujo kūnelių, hemoglobino, vystysis anemija ir didelis nuovargis.

Anot profesoriaus Bouchard, diagnozuoti miomas dažniausiai nėra sudėtinga, visoms moterims, besiskundžiančioms bet kuriais iš minėtų simptomų, ginekologai paskirs įprastą ištyrimą ultragarsu. „Tyrimas ultragarsu yra neinvazinis tyrimas, leidžiantis gydytojui nustatyti miomų vietą ir išmatuoti dydį“, sako jis. „Jei reikia detalesnio ištyrimo, atliekama MRT, gaunamas puikus tumoro vaizdas ir matomas sąryšis su greta esančiais organais. Jei mioma yra submukozinė, gali būti atliekama histeroskopija, kurios metu mioma apžiūrima ir įvertinama per specialų vamzdelį, įvestą į gimdos ertmę.“

Profesorius Bouchard priduria „Pasekmės ir įtaka gyvenimo kokybei gali būti milžiniška, ypatingai jei kraujuoja gausiai ir mioma yra didelė. Jei moteris kraujuoja diena iš dienos savaitėmis ar mėnesiais, ji tiesiog negali normaliai gyventi“. Jis pabrėžia, kad yra pakankamai gydymo būdų ir gydytojai turi sumažinti simptomus bei pagerinti pacienčių, kenčiančių nuo gimdos miomų simptomų, gyvenimo kokybę.

Jei manote, kad turite gimdos miomų, apsilankykite pas savo ginekologą ir padarykite viską, kad būtų nustatyta diagnozė ir pradėtas gydymas.

 

Send this to a friend