Kontaktinė informacija

Jei jums kyla klausimų dėl sveikatos būklės ar gydymo galimybių, būtinai pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju. Laukelius, pažymėtus žvaigždute (*), privaloma užpildyti.

Jūsų asmeninės informacijos saugumas svarbus „Gedeon Richter“. Tvarkydami bet kokius jūsų asmeninius duomenis, laikomės duomenų apsaugos teisės aktų.

Savanoriškai pateikdami savo asmeninę informaciją, jūs sutinkate su jūsų asmens duomenų saugojimu, apdorojimu ir naudojimu. „Gedeon Richter“ jūsų duomenis naudos tik tada, jei reikės susiekti dėl pranešimo apie įtariamą šalutinį poveikį, jei bus reikalingas išsamesnis paaiškinimas.

Susisiekimo forma dėl bendros informacijos

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Gydymo galimybės

MIOMŲ GYDYMO GALIMYBĖS

Pagrindinis gimdos miomų gydymo tikslas – sustabdyti ar sumažinti moterį varginantį kraujavimą bei sumažinti ar pašalinti pačias miomas.

Gydytojai, parinkdami tinkamiausią gydymo būdą, atsižvelgia į daugelį veiksnių, tokių kaip simptomų stiprumas, miomų dydis, buvimo vieta, pacientės amžius ir pan. Dažnai pirmiausiai taikomas medikamentinis gydymas, siekiant išvengti operacijos keliamos rizikos, išsaugoti gimdą ar išlaikyti vaisingumą.

Jūs turėtumėte aptarti gydymo galimybes su savo gydytoju.

Šiuo metu taikomi tokie miomų gydymo būdai:

MEDIKAMENTINIS GYDYMAS

Žemiau išvardinti vaistai paprastai naudojami gimdos miomoms gydyti. Tokio gydymo tikslas – suvaldyti varginančius simptomus bei sumažinti miomų dydį.

 • Ulipristalio acetatas (SPRM). Vienintelis skirtas ilgalaikiam gimdos miomų gydymui, kompensuojamas 100%*
 • GnRH analogai
 • Gimdinė hormoninė spiralė
 • Hormoninės kontraceptinės tabletės

CHIRURGINĖS PROCEDŪROS

Chirurginis gydymas rekomenduojamas tuomet, kai taikant medikamentinį gydymą nepavyksta pasiekti norimų rezultatų ir simptomai vis dar išlieka sunkūs arba jei moteris dėl kokių nors priežasčių negali vartoti vaistų. Yra keletas chirurginių procedūrų, kurios tokiu atveju galėtų būti taikomos. Skirdamas chirurginį gydymą gydytojas pristatys jums visas įmanomas galimybes, įskaitant kiekvienos procedūros privalumus bei galimas rizikas.

Miomektomija:

 • abdominalinė miomektomija
 • histeroskopinė arba vaginalinė miomektomija
 • laparoskopinė miomektomija
 • Histerektomija

NECHIRURGINĖS PROCEDŪROS

Yra keletas nechirurginių gimdos miomų gydymo , tačiau Lietuvoje taikomas tik vienas jų – gimdos arterijų embolizacija. Priklausomai nuo individualios jūsų sveikatos situacijos, gydytojas gali aptarti ir šį gydymo būdą.

 • Gimdos arterijų embolizacija

MEDIKAMENTINIS GYDYMAS

Miomų sukeliamus simptomus galima sėkmingai gydyti vaistais, ypač toms moterims, kurios nori išvengti operacinės rizikos ar išsaugoti gimdą bei vaisingumą. Veiksmingiausias yra hormoninis gydymas.

ULIPRISTALIO ACETATAS – SELEKTYVUSIS PROGESTERONO RECEPTORIŲ MODULIATORIUS

Ulipristalio acetatas (5mg) slopina miomos ląstelių augimą bei skatina jų sunykimą. Tai yra selektyvus progesterono receptorių moduliatorius, blokuojantis miomoje esančius progesterono receptorius. Veikdamas hipofizę, slopina gonadotropinių hormonų išskyrimą. Tai sutrikdo ovuliaciją ir vaisto vartojimo metu moterims paprastai nebūna mėnesinių. Mažindamas gimdos miomų tūrį, ulipristalio acetatas sumažina ir jų keliamus simptomus.

Ulipristalio acetatas ne tik kontroliuoja gimdos miomų simptomus – tai pirmas medikamentinis gydymas, nukreiptas į pačią problemą, o ne tik pasekmes. Naudojant ulipristalio acetatą su pertraukomis, gimdos miomų tūris ir simptomai mažėja ne tik kai vaistas geriamas, bet ir tada, kai daroma pertrauka.

Ulipristalio acetatas gali būti naudojamas tiek ilgalaikiam gimdos miomų gydymui, tiek siekiant paruošti operacijai (sumažinti miomą(-as), sustabdyti kraujavimą, išgydyti mažakraujystę).

Nuo 2017m. vasario 1d. ilgalaikis gimdos miomų gydymas ulipristalio acetatu Lietuvoje kompensuojamas 100 %.*

Daugiau nei 750 000 moterų 68 pasaulio šalyse jau buvo gydytos ulipristalio acetatu.**

*LR Sveikatos Apsaugos Ministro įsakymas Nr. V-56, 2017 m. sausio 19 d.
**Data on file: IMS data for ESMYA, end-February, 2018

Ulipristalio acetatas netinkamas moterims, kurių kepenų funkcija sutrikusi. Tad nenustebkite – prieš pradedant gydymą ir pirmųjų gydymo kursų metu būsite paprašyta išsitirti kepenų funkciją.

Daugiau informacijos ieškokite vaisto informaciniame lapelyje.

GONADOTROPINĄ IŠSKIRIANČIO HORMONO ANALOGAI (GnRH-a)

Šie vaistai blokuoja gonadotropinių hormonų išskyrimą hipofizėje ir daugumai moterų efektyviai mažina miomų dydį ir kraujavimo stiprumą iki visiško mėnesinių kraujavimo išnykimo. Paprastai rekomenduojamas 3-6 mėn. kursas, nes vartojant ilgesnį laiką, sukelia ne tik klimakteriniam sindromui būdingus simptomus, tokius kaip karščio pylimas, padidėjęs prakaitavimas, širdies plakimas, makšties sausumas, miego, libido sutrikimai, bet ir osteoporozę. Nutraukus gydymą GnRH-a, per tris mėnesius miomos dydis sugrįžta iki buvusio lygio.

Daugiau informacijos ieškokite vaisto informaciniame lapelyje.

GIMDINĖS HORMONINĖS SPIRALĖS

Levonorgestrelį išskirianti intragimdinė spiralė yra efektyvi priemonė, koreguojanti sunkius menstruacinius kraujavimus, bet nenaudotina, kai yra pogleivio miomų ar dėl miomų ženkliai padidėjusi gimda. Duomenys apie įtaką miomų dydžiui yra prieštaringi. Tai labai patikima kontraceptinė priemonė, priskiriama ilgalaikei grįžtamai kontracepcijos rūšiai. Šio vaisto apraše nėra oficialios gimdos miomų gydymo indikacijos.

Daugiau informacijos ieškokite vaisto informaciniame lapelyje.

HORMONINĖS KONTRACEPTINĖS TABLETĖS

Siekiant sumažinti kraujavimą kartais skiriamos sudėtinės kontraceptinės tabletės, progestinai, nors vaistų aprašuose tokių indikacijų nėra. Kai kuriais atvejais šie preparatai turi didelę įtaką kraujavimo kontrolei, bet nemažina miomų tūrio, netgi gali turėti įtakos jų augimui.

Daugiau informacijos ieškokite vaisto informaciniame lapelyje.

CHIRURGINIS GYDYMAS

Chirurginės procedūros (operacijos) reikalingos tik tokiu atveju, jei joks medikamentinis gydymas nebuvo veiksmingas ir sukeliami miomų negalavimai yra itin stiprūs.
Yra nemažai chirurginių procedūrų, kurios padėtų.
Beje, gydytojas Jums privalo išaiškinti visas chirurginių procedūrų galimybes, jų pranašumus ir įspėti apie gresiančias neigiamas pasekmes..

Miomektomija

Miomektomija, kalbant apie chirurgines procedūras, yra plati sąvoka. Tai procedūra, kurios metu pašalinama tik mioma(-os), tačiau išsaugoma gimda ir vaisingumas. Ir visgi lieka nedidelė gimdos plyšimo tikimybė būsimų nėštumų metu.

Yra trys pagrindiniai būdai atlikti miomektomiją:

 • Histeroskopinė miomektomija
 • Laparoskopinė miomektomija
 • Abdominalinė miomektomija

Histeroskopinė miomektomija

Histeroskopinės miomektomijos metu naudojamas histeroskopas – stebėjimo instrumentas su kamera. Norint apžiūrėti gimdą, histeroskopas įvedamas pro gimdos kaklelį.
Kai nustatoma miomos(-ų) vieta, naudojamas kitas instrumentas – rezektoskopas, kuriuo miomų mazgai susmulkinami į mažas dalis ir pašalinami per gimdos kaklelį.

histeroskopinė miomektomija

Laparoskopinė miomektomija

Laparoskopinė miomektomija paprastai naudojama tada, kai šalinamos po pilvaplėve esančios miomos arba miomos „ant kojytės“. Šios procedūros metu padaromos nedidelės įpjovos pilve, pro jas įvedamas laparoskopas ir kiti instrumentai. Jais miomų mazgai pašalinami nuo gimdos sienelės, nešalinant pačios gimdos. Kartais tam tikri videolaparoskopijos instrumentai naudojami sunkiai pasiekiamoms miomoms šalinti.

Videolaparoskopija leidžia atlikti nedidelę invazinę procedūrą moterims, kurioms būtų tekę atlikti laparotomiją.

Abdominalinė miomektomija

Abdominalinė miomektomija – tai chirurginė procedūra, kurios metu vienas pjūvis daromas pilve, kad būtų galima pasiekti gimdą, o kitas – gimdoje, kad būtų pašalintas auglys. Pašalinus miomas, gimda užsiuvama.
Ši procedūra atliekama tuomet, kai miomų mazgai yra labai dideli arba jų labai daug ir nėra galimybių taikyti kitų gydymo būdų.

Histerektomija

Histerektomija – tai chirurginė procedūra, kurios metu pašalinama gimda. Po šios procedūros, nepriklausomai nuo amžiaus, nebebūna mėnesinių ir nebeįmanoma pastoti. Tai yra galutinis gimdos miomų gydymo būdas, nes jo metu pašalinamos ne tik miomos, bet ir pati gimda. Taip užkertamas kelias naujų miomų atsiradimui.

NECHIRURGINĖS PROCEDŪROS

Europoje yra taikomas ne vienas nechirurginis gimdos miomų gydymo būdas –pradedant nuo neinvazinių iki nedidelių invazinių procedūrų.
Lietuvoje taikomas nechirurginis gydymo būdas yra gimdos arterijų embolizacija.

Magnetinio rezonanso vaizdinė ultragarsinė operacija

Tai yra neinvazinė procedūra, atliekama moterims, kurios jau nebenori turėti vaikų.
Šios procedūros metu naudojami stiprūs, aukšto dažnio ultragarso spinduliai, siekiant vienu metu sunaikinti miomas kaitinant iki jos sukietėja.
(Ši procedūra Lietuvoje nėra atliekama)

Gimdos arterijų embolizacija (UAE)

Gimdos arterijos embolizacija, gydant miomas – minimaliai invazinis gydymo metodas, leidžiantis išsaugoti gimdą ir efektyviai sumažinti gimdos miomas bei jų sukeliamus simptomus. Tai gimdos arterijų užkimšimas specialiais preparatais, siekant sumažinti gimdos, tuo pačiu ir miomų, kraujotaką. Miomos sumažėja, simptomai susilpnėja ar išnyksta. Pagrindinės gimdos arterijos embolizacijos indikacija: simptominės miomos pacientei, kuri pageidauja išsaugoti gimdą, tačiau neplanuoja nėštumo. Svarbu žinoti, kad 1 iš 10 pacienčių, procedūrą gali tekti kartoti ar bus reikalinga operacija.
Kaip ir bet kokia kita procedūra, ši taip pat gali turėti komplikacijų, tokių kaip infekcija, skausmas pilvo apačioje, pykinimas, amenorėja, atsinaujinantys kraujavimai.

Miolizė

Tai procedūra, kuri sutelktos elektros energijos pagalba sunaikina miomas gimdoje. Ji gal būti atlikta laporoskopijos metu, bet gali paveikti tik vieną miomą vionos procedūros metu.

Miolizės metu, padaromas mažas įpjovimas pilve ir įvestų chirurginių adatų pagalba miomos yra paveikiamos elektra.

Tai priverčia miomų kraujagysles susitraukti ir užsiverti, tokiu būdu yra nutraukiamas kraujo patekimas į miomą. Ši procedūra gali paveikti vaisingumą ir neturėtų būti atliekama jei norite ateityje susilaukti vaikų.

(Ši procedūra Lietuvoje nėra atliekama)

DAUGIAU FAKTŲ APIE MIOMAS

Send this to a friend