Kontaktinė informacija

Jei jums kyla klausimų dėl sveikatos būklės ar gydymo galimybių, būtinai pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju. Laukelius, pažymėtus žvaigždute (*), privaloma užpildyti.

Jūsų asmeninės informacijos saugumas svarbus „Gedeon Richter“. Tvarkydami bet kokius jūsų asmeninius duomenis, laikomės duomenų apsaugos teisės aktų.

Savanoriškai pateikdami savo asmeninę informaciją, jūs sutinkate su jūsų asmens duomenų saugojimu, apdorojimu ir naudojimu. „Gedeon Richter“ jūsų duomenis naudos tik tada, jei reikės susiekti dėl pranešimo apie įtariamą šalutinį poveikį, jei bus reikalingas išsamesnis paaiškinimas.

Susisiekimo forma dėl bendros informacijos

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Gausios mėnesinės: kaip su jomis tvarkytis ir kada tai reiškia problemą

Gausios mėnesinės: kaip su jomis tvarkytis ir kada tai reiškia problemą
27 liepos, 2017 lina.augustauskaite

Turbūt neapsiriksime sakydami, kad dauguma moterų nemėgsta mėnesinių. Nešvaru, nepatogu, išlaidos produktams, kuriuos išmetate vos po kelių valandų naudojimo… nedaug džiaugsmo. Tačiau kai kurios moterys dėl gimdos miomų ar kitų ligų mėnsinių laukia tiesiog su siaubu.

 

Kas sukelia mėnesines?

Mėnesinės vyksta tada, kai nuo gimdos atsiskiria gleivinė, kuri storėjo pastarąsias kelias savaites (nuo paskutinių jūsų mėnesinių). Kūnas ruošiasi galimam nėštumui kiekvieną mėnesį, tad gleivinė apraizgoma storesniu kraujagyslių sluoksniu – juk apvaisintam kiaušinėliui reikės draugiškos aplinkos augti! Jei apvaisintas kiaušinėlis neatsiranda, storos gleivinės nebereikia, tad su nebereikalingu krauju ir audiniais yra atsisveikinama.

 

Kas lemia gausias mėnesines?

Kiekvienos moters kūnas yra kitoks.

Kai kurių moterų plaukai tokie ilgi, kad siekia žemiau juosmens, o kitos, net nesikirpdamos metų metus, negali užsiauginti plaukų žemiau pečių. Kai kurioms moterims, vos atšąla, suskeldėja ir išsausėja rankų oda, o kitos visą žiemą pravaikščioja lyg niekur nieko, nė nepasitepdamos rankų kremu. Kai kurių moterų lėta medžiagų apykaita, kitos valgo daug, bet nepriauga svorio. O kai kurios kraujuoja gausiai, mėnesinės trunka 7–8 dienas, kai kitos lengvai pakraujuoja 4 ar 5 dienas, ir viskas. (Sekasi, tiesa?)

Jei jūsų mėnesinės gausios ir ilgos jau nuo tada, kai pradėjote jomis sirgti paauglystėje, greičiausiai tiesiog toks jūsų organizmas. Jūsų kūnas linkęs susikurti storesnę gimdos gleivinę. Galbūt jūs visai mielai tokia ypatybe pasikeistumėte su kažkuo kitu, bet jūsų kūnas greičiausiai turi tokių savybių, kurias kitos moterys mielai pasiimtų sau!

Visgi kartais gausios mėnesinės signalizuoja apie problemą. Kaip tai išsiaiškinti, sužinosite šiek tiek vėliau, bet dabar – keletas patarimų, kaip praktiškai tvarkytis su gausiomis mėnesinėmis (kad ir kas jas lemtų).

 

Kaip tvarkytis su gausiomis mėnesinėmis

Atraskite tinkamas higienos priemones.

Ar teikiate pirmenybę paketams, ar tamponams, rinkitės tuos produktus, kurie skirti gausesnėms mėnesinėms. Paketai su sparneliais, ilgi paketai, naktiniai paketai… Beje, ne visi ilgi paketai yra vienodo ilgio; kai kurie sugeria daugiau, kiti mažiau. Nusipirkite skirtingų ir bandykite tol, kol atrasite jums tinkamiausią prekės ženklą ir produktą.

 

Būkite kūrybinga

Jei kad ir kokį produktą naudojate, bet ant apatinių drabužių dėmių vis tiek atsiranda, naudokite keletą produktų iš karto ir įvairiai (keletą paketų, įklotą + paketą, tamponą + įklotą ir t. t.). Verta tai išbandyti, kad nebereikėtų jaudintis dėl dėmių ant drabužių pačiu netinkamiausiu laiku ir vietoje.

 

Dėvėkite tinkamus drabužius

Raktinis žodis – patogumas. Rinkitės laisvesnius drabužius (plačius sijonus, o ne aptemptus džinsus) ir tamsius audinius (pvz., juodus ar tamsiai mėlynus, o ne pastelinius). Laisvesni viršutiniai drabužiai sumažins kraujo dėmių atsiradimo ant jų tikimybę. O net jei ir pratekėtų, tamsūs drabužiai paslėps dėmes, kol galėsite persirengti.

 

Kada gausios mėnesinės tampa problema?

Vienas iš rodiklių, kad laikas susirūpinti gausiomis mėnesinėmis, yra jums įprastų mėnesinių pokytis. Jei gausiai kraujavote nuo pat 13 metų, dėl gausaus kraujavimo būnant 28-erių neverta jaudintis. Bet jei jūs nuo pat paauglystės buvote ta, kuri lengvai kraujuoja 5 dienas, o 28-erių staiga pradėjote kraujuoti itin gausiai ir ilgai, verta pasitikrinti.

Kitas rodiklis, kad verta atkreipti dėmesį į gausias mėnesines, yra papildomi simptomai. Spaudimas dubens srityje, noras dažnai šlapintis, skausmas lytinių santykių metu – tai potencialūs gimdos miomų simptomai. Atlikite simptomų testą ir sužinokite, ar jūsų patiriami simptomai signalizuoja apie gimdos miomas. Tai gali būti ir kita liga, kuriai reikia gydytojų dėmesio.

Jei gausios mėnesinės jums įprastas ir normalus reiškinys, giliai įkvėpkite ir pasinaudokite keliais aukščiau esančiais patarimais. Bet net jei po tuo slepiasi problema, galite sau padėti. Jums nereikia kentėti kiekvieną mėnesį. Nors mėnesinių vis tiek nelauksite, bent jau jų nereikės baimintis. Jei abejojate, ar jūsų mėnesinės yra normalios, apsilankykite pas savo ginekologą ir nuodugniai pasitikrinkite.

 

0 Comments

Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Send this to a friend