...

Is tai mioma ar kažkas kito?

line


Dauguma moterų pirmą kartą sužino apie gimdos miomas dėl simptomų, kurie kasdienį gyvenimą paverčia nepatogiu. Nors miomų simptomai būna įvairūs, daugelį moterų vargina pilvo pūtimas, skausmas apatinėje pilvo dalyje ir gausios mėnesinės.

Tačiau yra ir kitų ligų, kurios pasireiškia tokiais pačiais ar panašiais simptomais, todėl gali kilti painiava. Pavyzdžiui, moteris, turinti endometriozę, dirgliosios žarnos sindromą (DŽS) ar gimdos vėžį, gali klaidingai manyti, kad turi miomą, nes ją vargina tokie patys simptomai

Yra nemažai specifinių DŽS, gimdos vėžio ir endometriozės simptomų, kurie nesutampa su miomų simptomais. Mes aptarsime visų šių būklių požymius bei skirtumus ir kaip jos veikia moters organizmą.

Svarbu paminėti, kad miomą gali diagnozuoti tik ginekologas. Vaizdiniai tyrimai ir dubens apžiūra yra būtini nustatant miomų buvimą.

Štai ką turėtumėte žinoti apie šias būkles, kurios dažnai painiojamos su miomomis, ir kaip atskirti jas vieną nuo kitos.

Ar tai endometriozės ar miomų simptomai?

Gimdos miomos ir endometriozė yra dvi skirtingos ginekologinės būklės, kasmet paveikiančios milijonus moterų visame pasaulyje. Nors jos turi bendrų simptomų, tarp šių dviejų būklių yra esminių skirtumų tiek dėl poveikio moters organizmui, tiek dėl galimų gydymo metodų.

Miomos – tai nepiktybiniai augliai, susiformuojantys gimdos sienelėse. Jie gali skirtis dydžiu ir vieta, dažnai sukelia tokius simptomus kaip gausus ir užsitęsęs mėnesinių kraujavimas, dubens skausmas ar spaudimas, dažnas šlapinimasis ir pilvo pūtimas. Kai kuriais atvejais moterys, turinčios miomų, gali jausti apatinės nugaros dalies skausmą ir diskomfortą lytinių santykių metu.

Tuo tarpu endometriozė yra būklė, kai audinys, kuris paprastai iškloja gimdą (endometriumas), pradeda augti už gimdos ribų, dažniausiai dubens srityje.

Pagrindiniai endometriozės požymiai yra skausmingos mėnesinės, lėtinis dubens skausmas, skausmas lytinių santykių metu arba po jų bei vaisingumo problemos. Kai kurios moterys taip pat gali patirti nuovargį, virškinimo sutrikimus ir skausmą tuštinantis.

Nors tam tikri endometriozės ir miomų simptomai sutampa, yra skirtumų, kurie padeda atskirti šias būkles.

Sužinokite daugiau apie endometriozę čia.

Mėnesinių pobūdis

Moterys, turinčios gimdos miomų, gali patirti gausias ir užsitęsusias mėnesines, tuo tarpu endometriozė dažniausiai pasireiškia stipriu dubens skausmu mėnesinių metu.

Dubens apžiūra ir vaizdiniai tyrimai
Atliekant dubens apžiūrą, gydytojas gali užčiuopti gimdos miomas. Papildomai ultragarso ar MRT tyrimai gali padėti patvirtinti jų buvimą. Tačiau norint tiksliai diagnozuoti endometriozę, dažniausiai reikalinga laparoskopija – minimaliai invazinė chirurginė procedūra.

Skausmo pobūdis gali suteikti užuominų
Nors abi būklės gali sukelti dubens skausmą, jo pobūdis ir atsiradimo laikas gali skirtis. Endometriozės sukeltas skausmas dažniausiai stiprėja per mėnesines, o miomų skausmas paprastai būna pastovesnis ir nuolatinis.

Ar tai dirgliosios žarnos sindromas ar miomos?

Dirgliosios žarnos sindromas (DŽS) yra funkcinis virškinamojo trakto sutrikimas, kuris pažeidžia storąją žarną ir sukelia tokius simptomus kaip pilvo skausmas, pūtimas, bei tuštinimosi pokyčiai (viduriavimas, vidurių užkietėjimas arba jų derinys).

Nors IBS pasireiškia kitoje kūno dalyje nei miomos, tam tikri jo simptomai gali būti klaidingai palaikomi gimdos miomų požymiais.

Viena iš išskirtinių dirgliosios žarnos sindromo požymių yra pokyčiai žarnyno veikloje, dėl kurių gali pasireikšti tiek viduriavimas, tiek vidurių užkietėjimas. Sergausiems gali pasitaikyti abu šie simptomai reguliariai. Tačiau miomos paprastai neturi tiesioginės įtakos žarnyno funkcijai.

Kitas didelis skirtumas tarp gimdos miomų ir DŽS yra jų įtaka (ar jos nebuvimas) menstruaciniam ciklui. Miomos paprastai siejamos su ilgesnėmis ir gausiomis mėnesinėmis, o DŽS neturi įtakos mėnesinėms.

Tai gimdos vėžys ar miomos?

Gimdos vėžys, dar vadinamas endometriumo vėžiu, atsiranda gimdos vidiniame sluoskyje (endometriume). Dažniausias simptomas yra nenormalus kraujavimas, kuris atsiranda tarp mėnesinių ir net esant menopauzei. Kiti galimi simptomai yra dubens skausmas, skausmas lytinių santykių metu ir nepaiškinamas svorio kritimas.

Paprastai miomos nesusiję su staigiu svorio kritimu ar kraujavimu, vykstančiu ne mėnesinių metu. Šie simptomai dažniausiai rodo kitą medicininę problemą, kuri gali būti gimdos vėžys.

Nors miomos yra gerybiniai dariniai, jos vis tiek gali sukelti trikdančius simptomus ir ženkliai paveikti moters gyvenimo kokybę. Tačiau gimdos vėžys yra gyvybei pavojinga būklė, kuri reikalauja dėmesio ir skubaus gydymo.

Jei patiriate staigius ar ūmius simptomus, susijusius su gimda, tokius kaip nenormalus kraujavimas, nuolatinis skausmas ar nepaaiškinamas svorio kritimas, labai svarbu kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą. Gydytojas atliks išsamų tyrimą, paskirs papildomus testus ir nustatys diagnozę bei paskirs gydymą.

Nepriklausomai nuo to, ar jūsų simptomai yra lengvai valdomi, ar stipriai trikdo kasdienį gyvenimą, svarbu kreiptis į gydytoją. Dėl šiuolaikinės medicinos pažangos yra daug neinvazinių tyrimų, kurie padeda specialistams tiksliai nustatyti diagnozę ir sudaryti gydymo planą, galintį pagerinti jūsų gyvenimo kokybę.

Daugeliui ligų, įskaitant miomas, ankstyva diagnozė ir gydymas yra labai svarbūs. Nedelskite – kreipkitės į gydytoją dėl patiriamų simptomų ir ženkite pirmąjį žingsnį geresnės savijautos link.

Mūsų tikslas – šviesti žmones apie gimdos miomas ir jų simptomus. Sužinokite daugiau apie mus čia arba susisiekite su mumis jau šiandien!

line
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.